euro 2024

şaşırdık mı hayır. üstelik almanya 12 oy alırken, türkiye 4 oy alabildi. bunu aday şehirler listesine gavur izmir'in olmamasıyla ilgisi olabilir. nusret'in topu tuzladığı sürrealist tanıtım filmine rağmen alamadık iyi mi.
https://www.cnnturk.com/spor/futbol/uefa...
türkiye'nin f grubunda yer aldığı avrupa futbol şampiyonası. grupta portekiz, çekya ve gürcistan yer alıyor. gürcistan'ı 3-1 mağlup ettik, portekiz'e 3-0 yenildik. son maçımız 26 haziran'da çekya ile. 6 grupta toplam 24 takım yer alıyor. gruplardaki ilk ikiler ve dört en iyi üçüncü ilk 16 da yer alacak ve eleme maçlarına çıkacak.
almanya, ispanya, ingiltere, hollanda, fransa, portekiz, italya şampiyonluğun en öne çıkan adayları.
çekya'yı zor da olsa uzatma dakikalarında attığımız golle 2-1 mağlup ederek son 16 ya kalıyoruz. 2 temmuz'daki son 16 maçımız saat 22.00 de avusturya ile.
avusturya'yı 2-1 mağlup ederek çeyrek finale yükseldik. çeyrek finale yükselen takımlar ve eşleşmeler şöyle;

ispanya - almanya
portekiz - fransa
ingiltere - isviçre
türkiye - hollanda
voleybolcu kızlarımız kendi imkanları ile ekonomi tarifeden zar zor bilet bulup uçabilirken, futbolcu erkeklerimiz özel jetler özel hizmetler ve kalkıp cb maçı izlemek için almanya'ya gidiyor. dedim acaba karma affeder mi yine affetmedi.
hollanda maçında 1-0 öne geçsek de saçma sapan hatalarla maçı 2-1 kaybederek çeyrek finalde kupaya veda ettik.

yarı final maçları ;

9 temmuz ispanya - fransa
10 temmuz hollanda - ingiltere
ispanya fransa'yı, ingiltere hollanda'yı 2-1 geçti. favori iki takım finalde. ingiltere henüz hiç şampiyonluk yaşamadı. bakalım bu sefer güçlü ispanya engelini geçebilecekler mi? final maçı 14 temmuz'da saat 22.00 de
ispanya ingiltere'yi 2-1 ile geçti. ne maçtı ama. ingilizler artık futbol evine dönüyor demeyi çok isteseler de yine başaramadılar. ispanya 4. kez avrupa şampiyonu olarak en çok şampiyon olan ülke ünvanını kazandı. ingiltere bir önceki şampiyona finalinde euro 2020 italya'ya kaybetmişler ikinci olmuşlardı, üst üste ikinci kez finalde kaybettiler. hedef euro 2028 :)