eve çıkacaklara tavsiyeler

ailenizden ayrilacaksiniz, belki de universite bitti ve yeni bir sehirde is buldunuz, yeni bir eve cikmayi dusunuyorsunuz. bir lgbt birey olarak neleri dikkate almalisiniz?

- cikacaginiz ev sehir merkezinde, kalabaliklarin arasinda olsun. hem yalniz kalmazsiniz, hem arkadaslariniz daha kolay ugrayabilir, hem mekanlara yakin olursunuz. evli ve cocuklu bir aile degilsiniz ki sehir disindaki bilmemnekent konutlarindan ev tutun. sehir merkezi iyidir.

- tercihen isinize yakin en liberal semtten ev tutun. liberallik kriteri olarak belediyesinin akp'li olup olmadigini bir indikator olarak kullanabilirsiniz. boylece size karisan konu komsu isini asgariye indirmek mukundur..

- mümkünse cok mahalle arasi, herkesin birbirinin icinde oldugu, balkonlari birbirine bakan evlerden tutmayin. birbirinden daha ayrik evler iyidir. daha iyisi yuksek ve cok katli, cok daireli, kapiciyi dahi tanimayacaginiz apartmanlardir.

- evinizin mutlaka balkonu olsun.
- bir arkadaş ile çıkacaksanız bu kişi çok yakın arkadaşınız değil de daha az samimi olduğunuz biri olsun. zorunlu saygının devamı sevgiyle sonuçlanır. çok sevdiğiniz arkadaşınızla aranızdaki saygı sınırları zorlanmış olabilir.
- konum olarak merkezi bir yerde olması size sosyal hayatı ve yaşam tarzını da getirir.
- mutlaka bir kedi alın, kedisiz ev olmaz. evin bereketidir *
- ailenize veya akrabalarınıza uzak bir yerde olmalı ev, hareketli bir hayatınız var ise sürekli tedirginlik duyabilirsiniz eve gelecekler mi diye.
- iş ev arası yakın olmalı mümkünse tabi. yollarda vakit geçireceğinize kendinize daha çok zaman ayırabilirsiniz.