evrenden torpilim var

aykut oğut'un yazdığı ve herkesin mutlaka okuması gerektiğini düşündüğüm kitaptır. adam hayatı üzerinden öyle güzel anlatmış ki evrenin işleyişini, ağzı açık kalmayan birisi henüz tanımadım ben. gerekli uygulamalar yapılınca da evrenden gayet güzel cevaplar alınabiliyor. tarafımdan test edilmiştir! *

kitabın arka kapak yazısı:
"siz hiç 150 kilo oldunuz mu? sizin hiç yabancı bir ülkede bavulunuzu kaybettiğiniz, sabahları mısır gevreğine bira döküp hayatta kalırken günlerce tek kelime bile konuşmadığınız, dayak yedikten sonra girdiğiniz komadan bir gözünüzü kaybetmiş olarak çıkıp tekrar parklara döndüğünüz, annenizi kaybettikten sonra hapiste yatarken babanızı kaybettiğiniz oldu mu?

benim oldu.

peki ya sonra o yabancı ülkenin dilinde şakır şakır konuşup hatta seslendirme yönetmenliği bile yaptığınız, o ülkedeki filmlerde başrol oynadığınız, 70 kilo verip filinta gibi olduğunuz, yeni ve mutlu bir hayat kurduğunuz, elinizi attığınız her işi altın yumurtlayan tavuğa çevirdiğiniz, her saniyenizi gülümseyerek geçirdiğiniz, hayatta istediğiniz her şeyi elde etmeye başladığınız oldu mu?

benim oldu.
nasıl mı?
gelin anlatayım..."