fazla kilo ömrü uzatıyor

abd bir üniversite yapılan araştırma sonucu şişman insanlar daha uzun yaşamasıdır .
bu da zayfla diyenlere kapak olsun

http://www.ntvmsnbc.com/id/25410911/
uzun ömrün sağlıklı ömür anlamına gelmeyeceğini gösteren araştırma. zaten belli bir yaştan sonra insanın gideri de kalmıyor. *
kuzey kutup bölgesinde yaşayan bir kutup ayısı iseniz, doğru olabilecek önermedir.
-40'ın altındaki soğuklar ve aylarca süren besin kıtlığı ile, ancak fazla yağlarınızla başedebilirsiniz.
şişmanların uydurduğu bir yalandır.
neden herşey yalan oluyor bir kişide benim şişman bir arkadasım var oh be benden uzun yasacakmıs demiyor ulan niye herşey yalan oluyor bir tek siz misiniz gercek aq hepsınız bir kedere de baskaların mutluluklarına mutluluk katın
ömrün matematiği ölünce mezar taşında kazınan şeydir. yaşarken bi matematiği olmaz... kimin ne kadar yaşayacağı belirsizdir. bu yüzden geçersiz yani doğruluğu kanıtlanamaz bir önermedir.
hepsi grubunun bir şarkısından alıntı yaparak: "yalan, yalan." *

fazla kilonun bir insanın ömrünü nasıl ve ne kadar kısalttığını yazmak isterdim ama, şimdi buraya 400 sayfa uzunluğunda entry girmeye üşeniyorum.

sıska olun demiyorum, o da zararlı, ama "fazla kilo ömrü uzatıyor" kadar bilimsellikten uzak bir cümle duymamıştım uzun süredir.


edit: makalede de belirtmiş, bana da mantıklı gibi geldi, fazla kilolu insanlar daha çok rahatsızlandığı için daha düzenli hastaneye gidiyor ve tedavi görüyor. bunun etkisi olabilir, yani hastanelerde sürünerek 3-5 sene daha uzun yaşayabilirsiniz belki. bunun dışında fasa fiso, okunsun diye yazılmış bir yazı bu.
beni çok pis kandırdılar diye düşündüren yargı cümlesidir.