game of thrones a telltale games series

telltale games'in önceki oyunları the walking dead the game ve the wolf among us gibi adventure türünde çıkardığı yeni oyun/dizi. dizi de diyorum çünkü bu oyunlar üç ayda bir bölüm olarak çıkıyor ve her bölüm yaklaşık 1-1.5 saatlik oynayış süresine sahip. oyun henüz ilk sezonunda.
hikaye dizinin 3. sezonunun sonu ile 5. sezonunun başı arasındaki dönemde geçiyor. forrester adlı kuzeyli bir hanenin bölgesindeki taht mücadelesine eşlik ediyoruz. aynen dizideki ve kitaptaki gibi birden çok karakterle ilerliyor hikaye ve her karakter westeros'un* farklı bir yerine dağılmış vaziyette.
telltale games'den alışık olduğumuz üzere hikayenin gidişatı bizim elimizde. diyalogları biz seçiyoruz, seçimleri biz yapıyoruz ve oyun ona göre şekilleniyor. bir nevi interaktif dizi yani. bir a song of ice and fire hikayesinden beklenilen tüm inceliklere sahip oyun. taht oyunlarını bizzat yaşıyoruz oynarken.
diziye ya da kitaplara ilginiz varsa tavsiye ederim. aynı tadı veriyor hatta hikaye kendi elinizde olduğundan daha da sahipleniyorsunuz.
dün gece 3. bölümünü bitirdiğim oyun.

--- spoiler ---

forresterlar cenabetlik konusunda starklara yetişmek üzere. cidden iki bölümdür bekliyorum bir intikam alayım bir şey yapayım diye, gittikçe boka sarıyor her şey. bu kadar gerçekçi bir oyun görmedim daha önce, resmen elim kolum bağlı kaldı çaresizlikten saçlarımı yoluyorum. rüyamda görüyorum artık whitehill piçlerinden intikam aldığımı. umarım sezon finali tatmin edici olur çünkü cidden doldurdular oyuncuyu, bu hırsı çıkarmam lazım.

--- spoiler ---