gay değilim normalim

norm, yazılı olmayan toplumsal kuralları ifade eder.
ahlak, görgü, cinsellik, töre, örf ve adetler,...vb. bileşenleri kapsar.
normal, bu normlara uygun olan anlamındadır.
a-normal ise, bunlara aykırı olandır.

(bkz: normal)
(bkz: anormal)
dün gece growlr'dan mesaj atan aşırı gizli avukat beyin beyanı. gay mısın dedim hayır gay değilim normalim ve evliyim dedi. bana da evli olup olmadığımı sordu. adam öylesine delirmiş ki acıdığım için fazla üzerine gitmedim, normalde benim için üzerinde güzel oyunlar oynanabilecek muhteşem bir denek aslında.

adam evli, gay'lerle birlikte oluyor, normal olduğunu iddia ediyor. cümlelerinin devamı gay olmanın hastalık olduğu yönünde. kurduğu ve kendince tanımladığı yalandan sikindirik dünyasına daha fazla dahil olamadım tabi.
normal bir cümledir. eşcinsellik şuanki normlara uyan bir yönelim değildir. bu da onu anormal yapar. ki anormal olmak kötü bir şey de değildir. eşcinsellik anormal olduğu gibi oldukça doğal bir şeydir.

ama bunu diyen kişilik bir üst entry'de de belirtildiği gibi heteroseksüel olmasına rağmen erkek becerme derdindeyse o arkadaş her türlü küfürle savuşturulabilir.
bu cevabı bir defasında lisede sınıf ortasında soran bir sınıf arkadaşıma vermiştim, çünkü öylesi gerekiyordu. insanlar bir an size bakıp ağzınızdan çıkacak lafı beklerken kendinizi olası bir dedikodu sarmalına atmadan önce yapacaklarınızı düşünürsünüz. evet, şimdiki aklım olsa çok daha farklı davranır ve farklı cevap verirdim ancak toplum normlarının sizi nasıl yönlendirdiğine her zaman emin olamayabilirsiniz. bir keresinde de üniversitede hocamız "peki normal dediğimiz kim, ne? belki de eşcinseller normal, biz anormaliz?" demişti. o an da lisede sınıfın ortasında "normalim" dediğim anı düşünmüştüm. sahiden normal, anormal ne? kime göre, neye göre? bakıldığında hayvanlar yani doğanın "ön kabulsüz" varlıkları bu durumu kendi yaşam zincirlerinin olağan bir davranışı olarak kabul ederken, heteroseksüel ve bir takım cinsel kimliklere sahip ancak gender normlarına batmış insanların bu duruma aşırı tepkiler verip ötekileştirmeleri aslında onları anormal yapmaktadır. evet, bizler ekosistem içerisinde ön kabulsüz hayvan dostlarımız tarafından bir sıkıntı yaşamıyoruz ancak zihinleri kendi kurdukları sisteme göre şekillenmiş iki ayaklı sözde "zeki" hayvanlar tarafından bulanmışlar tarafından dışlanıyoruz. evet sonucu "doğa merkezli" bir yaşam felsefesine bağlayacağım aklıma gelmezdi ancak düşündüğümüzde durum böyle. normların kimlere göre şekillendiğini görmemiz açısından önemli.
her ne kadar şu an baktığımda saçma gözükse de ortaokul hayatım boyunca çokça kullandığım, uzmanlaştığım ifade. yoksa yolun sonu korkunç dalga geçmeler.
söyleyenin iq seviyesinin kaç haneli olduğuna doğrudan ışık tutan beyan.
en az bu cümle kadar anlamlı bir diğeri için;

(bkz: bayansı erkeğim lezbiyenim)