gaylerden gaylere tavsiyeler

işe yaramayacak tavsiyelerdir. yaşınıza göre davranın, otuzunda ya da kırkında ergenmiş gibi gereksiz davranışlarda bulunmayın, cidden çok itici oluyorsunuz diyeyim. yok ben kendimi 18 yaşımda gibi hissediyorum diye de savunma yapmayın.

editimsi: sözlükteki ergen rahatsız.
eşcinsel egosu denen bir olay var, geriyosun, kasıyosun. yapma.
hiç kimseye hak ettiğinden bir katre fazla değer vermeyin,sonra siz değersizleşiyorsunuz.
ben 23 yaşında bi adamım. benim vereceğim tavsiyeden ne olacak diye düşünüyordum ama bundan 3 yıl önce biri çıksa bana tavsiyeler verse öyle güzel olurdu ki. öyle düşününce belki faydalı olur diye kendi pişmanlıklarımdan efenim yaşadıklarımdan derlediklerimle yazayım bikaç bişey o vakit.
*öncelikle gay olduğun için kendini suçlama. sanki büyük bir suç işlemişsin gibi kendini suçlu ilan etme. çünkü senin hiç bir suçun yok. sen olsan olsan kurban olursun. aşkını ,sevgini istediğin gibi yaşayamadığın için binbir zorlukla başa çıkmak zorunda olduğun için.
*zor biliyorum ama sabırlı ol. gay olmanın bazı gaylerce bile sadece sevişmek olduğu düşünülen bir ülkede yaşıyorsun ama öyle değil tabiki. sadece sevişmek için kendini tanımadığın kollara bırakma. sevgini en saf şekliyle yaşa. en azından saf bir şekilde aşk acısı çekersin. pişman bir şekilde g*t acısı çekmekten iyidir.
*ailene veya arkadaşlarına açılmadan önce çok düşün, iyi düşün. onları da anlamaya çalış. toplumsal yada dini kalıplar içinde yetişen bir neslin çocuklarıyız. onlardan fazla bir şey bekleyemezsin. tabi herkes öyle demiyorum ama sadece bu konuyu iyi tart. bazen her iki taraf içinde söylenmemesi daha makbul. çünkü bazen sadece getirdiği gözyaşı oluyor. misal örnek olarak ben sadece annem olmak üzere söyledim. ama o utancından kimseye söyleyemedi. o gün başka baktı bana. sanki 22 yıllık oğlunu hiç tanımamıştı. sanki hep başka birinin taklidini yapmıştım onca yıl. oysa ben aynı bendim. hiç bir şey değişmemişti . annem bunu anlayamadı.
*cesur ol.kendi kıymetini bil. bu hayat senin onu güzel kılacak olan sensin.mutlu ol.
*cinselliği hayatının merkezine koyma hayatta yaşanılacak çok fazla şey var. cinselliği merkeze koyarsan çok şeyi kaçırmış olursun.cinsellikte güzel tabi ama doğru kişiyle olması makbul.
*ha bide kondom kullan.önce sağlık çünkü.
şimdilik bunlar geliyor aklıma. orda internetinin başında bunu okuyan bir kişiye bile bişeyler verebildiysem ne mutlu.
sen sen ol bu ibnelere sakın güvenme*
sakın ola bir hetero çift ile eve çıkmayın hele birde yalnızsanız, tahammülfersa bir durum.
bir kaç saatlik sex için ( sex te değil başka bir şey için gerçekte) kırk yıllık arkadaş itana ile satılır
bu başlık komünitede yaygın olan, mentor-çıtır ilişkisini hatırlattı bana. vardır hepimizin bir akıl hocası, bir de büyüttüğü ufaklığı. önünde bir kitabı ya da alışılagelmişi olmadığından ufak tefek tavsiyelerle gider. ben ne kadar dinledim, ne kadarını anlattım bilmiyorum ama bi kaç tane de benden olsun:

1)gay olmaktan utanma, gay olmakla övünme. herhangi bir insandan eksik yahut fazla değilsin. bu sahip olduğun onlarca kimlikten yalnızca biri ama kesinlikle birincisi değil. çünkü öyle olunca sana zorbalık yapıp, dar görüşlü heterolardan hiç bir farkın kalmıyor.
2)maalesef olay, filmlerde dizilerde gördüğün; gökkuşakları, tek boynuzlu atlar ve kelebeklerden ibaret değil. kıçını kollayıp, önce kendine güvenmen gerekiyor.
3)gay olman karşı cinse geçtiğin anlamına gelmiyor. kendi cinsin gibi yaşamaya devam et ama onlar öyle diye kendini kalıplama. içinden geldiği gibi yaşa.
4)kafanın çok karışık olması çok normal ve bu soruların olduğunu gösteriyor. hiç bir şeyi sorgulamamak aptallık olurdu. kendine alan ve zaman tanı, pek çok cevap kendi kendine ortaya dökülecek.
5)kimse kimseye hetero olduğunu açıklamıyor, sende homo olduğunu açıklamak zorunda değilsin. istediğine istediğin zaman istediğin açıklamayı yap. geri kalanlar içinse: "seni becermediğim sürece senin problemin değil"
6)kimse herhangi bir şeyi senden iyi bilmiyor. tecrübe dinle, akıl al; hayat düsturu değil.

bu güne kadar duyduklarım ve söylediklerim, hatırladığım kadarıyla bu kadar. genç gaylere de başarılar diliyorum.
showbiz'in entrysinden sonra olmak gibi bir talihsizliğin yükünü taşımak pahasına yazıyorum:

cüzdanında, cebinde daima iki -rakam ile 2- condom bulundur.
1. korunun.
2. bulundugunuz ortamda basarili ve soz sahibi insanlar olun, olmaya calisin. aksi taktirde gelecek nesiller de bizim yasadigimiz sikintilari yasayacak. unutmayin siz bir azinlik grubun mensubusunuz.
3. orgutlenin ve diger azinlik gruplar ile guclu iletisim halinde olun. sizi belki onlar anlar.
aşık olun ama kimseye her şeyim demeyin.
sevin ama sıkboğaz etmeyin.
bir yerden sonra aileden uzaklaşın ama kimseyi ailenize tercih etmeyin.
güvenin ama paranoyak olmaktan da tamamen vazgeçmeyin.
kendinizi korumayı bilin ama hakkınızı yedirecek kadar susup gizlenmeyin.
isterseniz seks yapın ama varoluşunuza daha büyük anlamlar yüklemeyi unutmayın.
kas da yapın ama beyninize giden proteini lütfen dengede tutun.
çayı kahveyi içmeyin demiyorum, hobi olarak yine için ama hiçbirini bir bardak nanelimon'a değişmeyin.
mütevazi olun.egonuzu bir kenara bırakın.nefret etmeyin nefret ve ego insanı yalnız ve daima yorgun yapar.
bir kulaktan girip diğer kulaktan çıkacak tavsiyelerdir.
yine de kulak arkasında değilde iki kulak arasında kalabilme ihtimalini gözardı etmeyerek;

meslek edinin. ne olursa olsun.
kimseye bağımlı olmayın. bu sevgiliniz, aileniz veya hayat arkadaşınız da olsa.
ne yapıp edin, mutlaka ingilizce öğrenin. sonra da bir zahmet o ingilizcenizi kullanın, kaynakları okuyun, yabancılarla tanışın, sohbet edin, başka ülkeleri gezin, oranın insanlarını tanımaya çalışın, bu ülkeye ve bu ülkenin tek taraflı doğrularına mahkum etmeyin kendinizi. bir eşcinseli daha özgürleştirecek birşey bilmiyorum ben.
öğretildiği üzere daha ahlaklı görünmek adına ahlakçılık yapmayın. hem komik, hem çelişkili görünüyor. hem de toplumun sesini yeterince dinlediğimizden sıkıcı duruyor.
korunun, korunmazsanız hayatınıza ilaç desteği ile devam etmeniz gerekir.
- ekmekarasi yazmış ama ben de bir kez daha vurgulayayım, ekonomik özgürlük, maddi bağımsızlık, herkes ama özellikle eşcinsel kişiler için hayati derecede önemlidir. mutlaka kendi paranızı kazanın, aileniz dahil kimseye eyvallahınız olmasın. gerektiğinde kafanızın tasını attıracak herhangi bir kimseye siktiri çekebilecek maddi gücünüz olsun. bunun için meslek seçiminizi de dikkatli yapın.

- becerebiliyorsanız üniversiteyi ailenizin olduğu şehirde okumayın. üniversite sonrasında para kazandığınız herhangi bir zamanda asla ailenizin yanına dönmeyin, aynı evde kalmayın. asla asla asla. en tatlış aile bile hayatınızın sorumluluklarını öğrenmenizi ertelemenize neden olur (kendimden biliyorum).

- hiç kimseye açılamadığınız, gizli saklı yaşanılan bir eşcinsel hayat ancak psikolojik sorun getirir. bir miktar kişiye açık olmak artı bir miktar da eşcinsel çevreden arkadaşınızın olması psikolojik sağlığınız için son derece önemli (gene kendimden biliyorum).

- uzun süreli ve sevgi dolu ilişkiler kurabilmek bir mucize değil ama karşılıklı istek, emek ve zorlukları göğüslemeyi gerektirir. eşcinsel dünyada olmaz böyle şeyler diye peşin hükümlü olarak "nasıl olsa ayrılacağız" diye ilişkilere başlamayın. baştan yenilgiyi kabul etmek demek olur.
hayatınızı orospuluk yaparak geçirmeyin. bazı değerleriniz olsun. saygı duyulmayacak, oturup iki çift laf edilemeyecek egoist omurgasızlar gibi olmayın. kafayı gayliğe takmayın. hayatta daha güzel şeyler var. bu halleriyle kendilerine saygısı olmadan yaşayan tipler iktidarsız olunca ya da yaşlanıp gözden düşünce intiharı düşünmeye başlarlar. öğüt möğüt de verecek halim yok. insanların özgür iradesi yok mu ki öğüt verecek kadar egoist hissedeyim kendimi. laf olsun diye yazdım hepsini.
  • /
  • 2