hal hatır sorulan insanın götünün kalkıyor olması

sormayacaksın aslında. ne gerek var. baksın dalgasına. adama bildigin sorunlarıyla ilgili dert ortağı olmaya çalışırsın. karşılığında siker götünü gider. anlarsın ki hımm evet sikeyim anasını...
zamanında gururunu hiçe sayıp kaybetmemek için çırpınan insanla aynı kefeye konulmayacak durumdur. niyet okumak her konuda olduğu gibi düşülen en büyük hatadır. asla kaale almamak, silmek, yok saymak, yalanlamak ve dedikodu yapmakla aynı şey olamaz. bu davranışlar bazı sosyal uyum ve iletişim sorunu yaşayan insanlar için bir ihtimal gerekli olabilir. o da ancak son ihtimaldir.
aileden çevreden hal hatır sorma gönül alma terbiyesi ile yetiştik ama bu götüne koduğumun lubunyaları yüzenden kaybetcem bu alışkanlığımı götü kalkıyor milletin.
zerre kadar değer görmemiş, hal hatır sormak nedir bilmeyen, kendisine sorulduğunda da aniden doğada nadir bulununan bir elmas havasına bürünen dallamanın kaba etlerinin yerçekimsiz bir ortam bulmuş da tadını çıkarıyormuşçasına havalanmasıdır.
en kötü versiyonu iki gün önce halinizi hatrınızı öğrenmek için kırk takla atan kişinin halini hatrını sordunuz diye götünün kalkmasıdır. baştan kaybedendir.
ulaşılabilirlikle ilgili oldugunu düşünüyorum. kacan kovalanır mantıgıda var aslında .
hal hatır ile tatmin olabilen ve egosunu tatmin eden ezik insan böyle tipler kendilerini ezenlerden hoşlanır