hande yener

pop şarkıcısı. pek çok hit şarkısı var. eşcinseller çok sever.

kibir-yanmam lazım. bence 2000 li yılların en iyi pop şarkısıdır.
değişim sinyallerini hande maxi albümüyle şaşırtıcı şekilde sergilemiş şarkıcı. özellikle biraz özgürlük ve deri eldiven düzenlemeleriyle de göz doldurmuştur.
2009 eşcinsel onur gününe katılmış, katılımın ardından , "türkiyedeki eşcinseller yokmuş gibi davranılıyor. onlara destek vermek istedim. onların da hakları var. polis yürütmese de en azından burada seslerini duyurmaları da önemli bir şey" şeklinde açıklama yapmış olan şarkıcı. lady gaga dan ilham almadığını umut ediyor ve saygı duyuyorum.
müslüm gürses ile düeti muhteşemdir.
hande yener bakkala dönüş yaptığından beri heryerde görünür oldu..
son albüm bana göre tam bir fiyasko, okadar sene çalış didin elektronik müzik adına önemli şarkılara imza at ve tam oturtturmuşken herşeyi, bi anda saçma sapan ."eller havaya ohh senden ayrıldım çok mutluyum istemiorsan çektir git " tarzına geri dön...
eline ne geçti ? daha bol para, daha çok konser, daha fazla kolpalık... ne kaybetti ? o yıllardır oluşturmak için çırpındığı kitleyi, kaliteyi ve heyecanı... nasıl delirdim? , apayrı , hipnoz , hayrola? ... handeyi hatırlayacağım son dört albüm.. biri acilen handeyi durdursun... yoksa ilerde, şuanda kazandığı o büyük paralarla kaybetmeye başladığı ismini ve karakterini bile geri alamayacak...
dipnot: handeye neler oluyor? albümündeki bir gidenimi var şarkısını çok seviorum o ayrı. aşağıdan dinleyebilirsiniz, handeye olan sinirimiz yatışsın..

yaptığı pek çok müziğin iç içe geçtiği dönemde en başarılı üç albümünü yayınlamıştır. aşk kadın ruhundan anlamıyor türündeki en iyi şarkıları barındırır. arkasından apayrı gelir ki tartışmaya bile gerek yok. apayrıdan sonra ise nasıl delirdimi yayınlamıştır ve şarkılar hem söz heö düzenleme olarak çok başarılıdır.
serdar ortaç tarafından yapılan şarkıları beğenmeyip 'bunlar bakkal şarkıları' diyerek eleştiren hande yeneri sahne programında ti'ye almayı da ihmal etmemiş dans grubuyla birlikte hande yener'in ' romeo' şarkısını, 'her gece sabaha kadar tırmalar beni romeo, romeo...' diyerek dalga geçince ayarların en büyüğünü vermiş popçumuz:
o bir romeo bulsun kendine
müzikal yaşamındaki gel-gitleri sayesinde keyifli şarkılarla dinleyici karşısına çıkan müzik kadını.

(bkz: kibir)
bu yıl üstüste gelen iki berbat düet şarkıdan birine seksendört grubuyla birlikte katkıda bulunan sevdiğim şarkıcı
twitterdan yazıştık kendisiyle, yarın beylikdüzündeki 5m migros avm açılışına imzaya geleceğini söyledi. sevenlerine duyrulur.
bir tekirdağ konseri, hemen ardından beylikdüzünde imza günü. başı çok kalabalıktı yaklaşamadım bile. bilirsiniz kalabalıktan hoşlanmayız bir çoğumuz. halk arasına karışmayı pek sevmeyiz. bende karışmadım bu yüzden. " gay pride" da lgbt lerin yanında olan hande yener e ayı sözlük ten bahsedecektim kısaca. olmadı. twitterdan destek istedim, duymadı. hem o kadar lgbt sanatçı bile kendilerini saklarken, hande den bu desteği neden istiyoruz ki, bu bir haksızlık. çıkıyor müziğini yapıyor kadın. seviliyor. bir lgbt ikonu olmayı neden istesin.
gayet güzel sesi olan şarkıcıdır. tezgahtarlık yaparken meşhur olduğu rivayet edilir.
2000 yazında dmc prodüksyonundan çıkardığı senden ibaret albümüyle o dönemde çıkıp kalıcı olmayı başarabilmiş pop şarkıcısı*. daha sonrasında izelle yollarını ayıran altan çetinle çalışarak, erol köse prodüksyonundan çıkardığı sen yoluna ben yoluma albümü ile başarısını iyice perçinlemiştir. aşk kadın ruhundan anlamıyor albümünde ilk kez bir sezen aksu şarkısı seslendirmiş ve müzik dünyasının önde gelen isimlerinden iyi övgüler almıştır. 2006 yılında çıkardığı apayrı albümü daha önceki 3 albümünde sürekli popüler şarkılar seslendiren handeyi değişik bir tarzda gören hayranlarını* sert eleştiri oklarına mağruz bırakmışlardır. ama apayrı albümü ilk dinleyişte değil keyfine zaman geçtikten sonra varılan albümlerdendir.
yapmacık,anlam veremediğim pop sanatçılarından
http://ayisozluk.com/lnk/a40495 en iyisi
iyiydin hoştun ne hallere düştün tekrar bizimlesin ama ben artık yerli pop dinlemiyorum, elveda aşkısı.
eski şarkıları daha çok olmakla birlikte genel itibariyle sevdiğim ve dinlediğim şarkıcı.
  • /
  • 4