hannibal

yeni keşfettiğim harika dizi. bazı cinayetler sanat resmen. amma ve lakin hannibal'ın tipini böyle hayal etmemiştim ben yaa dedirtiyor. american horror story'i seven bunu da sever büyük ihtimalle. bazı yerlerde beyin durdurtuyor.
2. sezonu başlamıştır iyi seyirler.
770f1
itiraf ediyorum yapılan yemekleri canım çok fazla çekiyor.
ikinci sezon finalini izlerken bi an kalp krizi geçiriyorum sandım.cidden!
e-2'de gece yarısı denk gele gele ilk sezonunu bitirdiğim, filmlere bayıldığım halde dizisini hiç izlemezken mads mikkelsen sebebiyle beni kendine bağlayan, mükemmel dizi
filminden sonra şimdi tv dizisi olarak karşımıza cıkan entellektüel yamyam.
özellikle de "hannibal" ismini taşıyan serinin 3'üncü filminde, tam da en favori iki oyuncum olan anthony hopkins ve julianne moore'un birlikte oynadığı efsane bir başyapıttır. daha sonra "hannibal rising"de de seri katilin niye öyle insanlık dışı kaldığını öğreniyorsunuz. her haliyle 4 film de birbirinden güzeldir. afiyet olsun.
diziyi anlatan diyalog:

+seni tüm kalbimle seviyorum
-kalbini yiyim
+...
-mmm lezzetliymiş.
ölen kişinin ruhane düşünceleri; oha yedi lan hayvan.
ciddi anlamda ürkütücü ama kendine çeken mads mikkelsen için izliyorum böyle izlerken bi karıncalanmalar her yerimde...

filmleri izlemiş biri olarak will yanlış hatırlamıyorsam red dragon'da gündeme geliyordu ve orada böyle bir akıl rahatsızlığı konusu hatırlamıyorum- baya önceden izlediğim için de unutmuş da olabilirim tabi
cnbc-e deki dizisi devam etmektedir...
will'ın ızdırabı ebediyete dek sürecek gibi görünmekte, yamyam doktorumuz ise galibiyetlerine her gün yenilerini katarak asabımızı bozmakta....
3.sezonu başlamıştır, italya sayfasına gelinmiştir
will graham la aramızda özel bir ilişki var. merakla beklediğim 3. sezona henüz başlayamadım ama en yakın zamanda başlayacağım.
hannibal o kadar iştahlı yiyor ki yemeği canım insan eti çekiyor o derece bir dizi.
"artık daha ne olacak allahsız!" dedirten bir 2.sezon finalinin ardından sonunda 3.sezonu başlamış, pek de güzel olmuştur.

--- spoiler ---

ilk önce neydi o 2.sezon finali? zar zor sevdik alana'yı onu da attınız camlardan, olmadı. hele o sümsük abigail'in yaşaması ve 10 dakika sonra yine ölmesi? du maurier'in de işin içinde olduğu beni şaşırtmadı değil biraz. neyse efendim, hannibal herkesi deşmelere doyamadığı için 3.sezonda kimlerin kurtulduğunu merak ediyordum ama starring'e bakılırsa ana karakterler çoğu hayatta.

sezonun avrupa'da geçeceği biliniyordu, gördük ki önce bir paris yapılarak floransa'ya geçilmiş. çok da iyi olmuş. 3 farklı zaman dilimini içeriyor ilk bölüm. hannibal'ın takımlarını bırakıp deri ceketle motosiklet tepelerinde gezmesi ürkütücü seksiliğini hayli arttırdı. du maurier'in sonradan pişman oluşu, dahası "zoraki" beslenmesi de ufaktan sezdirdi gibi sanki gelecek bölümlerin sürprizlerinden birini. öyle balolarda valsle falan durulacak adam mı bu ablam adam bacağı sümüklü böceklerle marine eden adam. ayrıca bir an o sürekli konuştuğu asistan çocuğun yeni will'i olacağını sandım ama yine duramadı tabi, huylu huyundan vazgeçmez.

ilk bölümden bana geçen sezonlara göre daha karanlık bir estetik gözüme çarpsa da, her zamanki gibi yine geçişler, müzikler mükemmel. şu dizinin görüntü yönetmeni alnı öpülecek adam.

"bonsoir"

--- spoiler ---
hannibal barca.
roma'ya karşı kazandığı zaferlerle nam salmış, ünlü kartacalı general ve politikacı.
meşhur filli ordularıyla bilinir.
anadolu'da da izler bıraktığı rivayet ediliyor.
bugün itibariyle 3.sezonunun son sezonu olduğu duyurularak iptal edildiği açıklanmıştır.

http://tvline.com/2015/06/22/hannibal-ca...