hayatın aslında baştan kaybedilen bir oyun olması

aslında bu başlığı en güzel şu söz ifade eder:kaybedeceğini bile bile neden mücadele ediyorsun? dedi. öleceğini bildiği halde yaşadığını unutmuştu...
evet hayat saatli bi bomba gibi...zamanı gelidğinde vakit dolduğunda o bomba patlıcak..ama o zamanı bilmediğimiz için , hayatı en güzel şekilde yaşamak lazım...
yazılıyı oynuyoruz işte. hepsi bu.
acı bir gerçektir. üstüne bir de gay olmak bu gerçeği daha da acılaştırmaktadır. mıdır? acaba mıdır? öyle midir? en azından bana öyle gelmektedir!
sen ölmüşsün gömenin yok derler böyle düşünen adama. *
yemeğin biteceğini bilmiyor musunuz yemeye başlamadan önce? ama iştahla zevkle yiyor ve bazende beğenmiyorsunuz değil mi? hayatta böyle sonu var diye aç kalmaya değmez. bence tuzunu biberini tadını ayarlayıp keyfini çıkarmaya bakın işi aşçıya bırakmayın hepten.
insan sıfırdan başlayıp kendi çabasıyla ortalama şeyler başarınca mı mutlu olur yoksa en üstten başlayıp bir gram kendi çabasını kullanmayıp bir şey elde etmediği halde mi daha mutlu olur?
cevabı her ne kadar belli olsa da ben birinci söylediğim olayı seçerdim hepimiz insanız hırs,güç arzusu hepimizi yiyip bitirse de aslında bu hayata sıkıca tutunma sebeplerimizden biri hepimiz az emek verip çok kazanmak isteriz herkesten başarılı olup "bak amk siz uğraşa durun faaaakiiirr aptallar hıh" demek isteriz değil mi?çok çok kötü varlıklarız şeytan haklıymış zamanında.
hayat en büyük kumar değil mi? ve kumarın ana kuralı kasa her zaman kazanırsa eğer hayat her şekilde siker atar sizi... sen hayallerini kurarsın son sözü o söyler... sen seni seviyorum adamım dersin o seni seviyorum manitam der ve eski sevgilisine döner... hayat bu işte dedim ya sen hayalini kurarsın o seni siker atar... acımaz
eğer hayata zengin olarak gelmiyorsanız doğru bir önermedir. fakirsen her daim kaybeden sen olursun.
melankonize attırayım demek istediğim önermedir. bölümü gecemeyince oturup ağlamak yerine size yeniden verilen şansı kullanarak ikinci, üçüncü canınızla devam edin. oyun ulan sonuçta bu! hiç olmazsa eğlenmenize bakın. ayrıca bölüm sonu canavarları her zaman olacak, onları geçtiğimizde de oyun bitirmiyor, yeni bölüme geçiyoruz ve başka bir bölüme, sonra başka bir bölüme ... ayrıca yalnız oynamak zorunda olmadığımızi da hatırlatmak isterim. ama o canavarlara galip gelmek için oynamayı istemek gerekiyor, o yüzden oynamak istemeyen çıksın, kasiyorsunuz.
matematiksel olarak mümkün ya şimdi, baştan kaybetmek de şov biraz bence.