hdp'ye yapılan ırkçı ve faşizan saldırılar

bu saldırıların yapıldığı yerlere örnekler:

(bkz: kırşehir)
(bkz: mersin)
(bkz: anamur)
(bkz: erdemli)
(bkz: alanya)
(bkz: antalya)
(bkz: kayseri)
(bkz: istanbul)
(bkz: izmir)
yıllardır dağa çıkmayın siyaset yapın diyen grup bugün siyaset yapmaya çalışan bir partinin il ve ilçe binalarına saldırıyor. gezi eylemlerinde yahut sol grupların yürüyüşlerinde sağa sola zarar veriyorlar diyen bir diğer grup da binaları ateşe verip cam çerçeve indiriyor. gidiş dönüşlerde araç konvoyları oluşturup düğün alayı gibi kornalar öttürüp şehirde turluyorlar. protestoları ya vahşice ya da basitçe... adam gibi toplumun bütün kesimleriyle bir olup teröre ortak bir tepki koyma niyetleri de yok. sadece azgın güruhun gazını alıyorlar. umarım geçmişte yaşanan acı olayları yaşamayız.
hdp ayağına muhalif, solcu, alevi mahallelere de sıçrayan saldırılardır. hdp ayağına bazı chp ilçe örgütlerinin de saldırıya uğradığı olaylardır.
devlet eliyle organize edildiği çok açık. ülkücülerin "silahları gömdük ama nereye gömdüğümüzü unutmadık" minvalindeki sözleri, "aslında biz ihtiyaç olduğunda sahneye çıkıyoruz" olarak da algılanabilir. zira cici babaları devlet ne zaman sıkışsa, devletin cici çocukları olarak her türlü değnekçiliği yaparak "paravan" işlevi görebiliyorlar. bugün devletin ihtiyacı yoktur, "silahlar gömülür", yarın provokasyon örgütlenecekse "silahlar çıkartılır"
bahçeli'nin her ne kadar ülkücüler yapmıyor açıklaması olmasına rağmen, saldıranların büyük kısmının akpli ve mhpli olduğu çok açık.

bir gecede yüzlerce hdp binasının saldırıya uğraması "hassasiyet" olarak geçiştirilemez böyle büyük organize işler, mit aracılığıyla gerçekleştiriliyor. ki bu saldırılar yükselen şovenist dalgayla belli bir ırka yönelik saldırılar gibi gözükse de özünde hedef toplumun muhalif kesimidir. zira suruç saldırısından sonraki süreci bütünüyle düşünecek olursak,toplumun muhalif kesimlerine karşı yoğun bir saldırı furyası başlatıldı ışid bahane edilerek. bu da 400e ulaşma emelinden bağımsız değildi elbet. bu emele ulaşabilmek için öncelikle toplumun tepki (mesela seni başkan yaptırmayacağız tepkisi) gösterebilecek kesimleri ve bu tepkiyi örgütleyebilecek güce ( ki seni başkan yaptırmayacağızcılar bu güce sahip olduğunu barajı aşarak kanıtladı) sahip kesimleri susturulmalıydı veya bir şekilde sindirilmeliydi. hdp binalarına yönelik saldırılar da bundan ibaret.