her akşam içki içen insan

tam zamanlı olmasa da yarı zamanlı alkolik olarak adlandırabileceğimiz insanlardır efendim. mümkün olduğunuzca uzak tutun bunları hayatınızdan,sizlere sadece acı verecekler çünkü.
vardır bir derdi ya da nedeni. belki yalnızlıktır içindeki...
içtiği içkinin türüne göre, önüne getirilecek sıfatı değişiklik gösteren insan.
bayramdan bayrama da camiye gider.
kendisi kabul etmese de her akşam içki içen insan artık bir alkolik adayıdır. bir adım sonrası gündüzden içmeye başlamak ve katıksız alkolizm olan davranıştır. (bkz: ben sosyal alkoliğim sevim)
dertlidir..içince dertlerini unutamasa da kalp ağrısı biraz diniyordur belki..kafasında kurduklarına belki biraz olsun ara verebiliyordur belki içince.. dönem dönem her insan içkiye sarılabilir ama bunu sürekli yapanlar, evet alkoliksiniz...
günümüz türkiyesinde paranın bol olduğunu gösteren faaliyettir.
bir zamanlar içinde olduğum durumdur.alkolizme doğru sürükleniyordum.ki bir keresinde sabahlamıştım ve sabahın 6sında içmeye başlamış,işe de öyle gitmiştim.* neyse ki o günden sonra içki muhabbeti yavaş yavaş uzaklaştı hayatımdan.şimdi mi? ayda bir veya iki defa ancak,o da ortam olursa
gönlündeki kurakligin atesledigi yangini, kendini sulak ortamlara vurarak söndürmeye çalisan bir garip insandir. "içiyorsam sebebi var" kafasindadir. gündüzleri hiç bir seyi siklemeyen, kalabaliklarin arasinda umarsizca yasayan bir "alik", aksamlari "raki sisesinde balik" olmayi tercih eden sessiz sakin insanlardir.