her küpe takan saçını boyatan erkeği gay zannedenler

var böyle insanlar,kendi çizdikleri erkek profillerinin dışında olan bireyleri gördüklerinde hemen top damgası vururlar,eleştirirler,imalı imalı bakış atarlar. sanki başka bir gezegenden gelmişsiniz yada ütopik bir yaratıkmışsınız gibi. he bide bunların yanlarından geçtikten sonra uzaklaşmanızı bekleyip arkanızdan "top", "götveren" diye bağıranlarıda var,heralde dayak yemekten falan korkuyorlar. bu kesim bi öğrenemedi. her küpe takanın saçını boyatanın eşcinsel olmadığını,gerçi bu yobazlıkla, önyargılarla daha da öğrenemezler...
her sakallıyı da dedesi zannediyordur.
türk toplumunda çok sık düşülen hatadır. bunun bir de küçük erkek çocuklarına yapılan boyutu vardır ki birine bizzat şahit oldum. geçen teyzemin oğlu bebeklerle oynamaya çalışıyordu. teyzem ki kendisi anaokulu öğretmeni olarak çocuk psikolojisinden anlaması gereken bir anne, bu çocuğun cidden eşcinselliğe yönelimi var diyerek endişemi fişekledigi için kuzenim, ki kendisi 3 yaşındadır, eniştem tarafından yakasından tutulmak suretiyle havaya kaldırıldı ve çocuğun nutku tutuldu. çok güzel bir travma yaşadı nedeni de bebeklerle oynadığı için eşcinsel olacak olması. işte erkek eşcinselliğine bu gözle bakılıyor 7'den 70'e, okumusundan okumamisina kadar herkes erkek çocukları küçükken böyle şeyler yaparlarsa gay olur diye düşünüyor. çok yanlış, çok cahilce ve çok canavarca. umarım bu tabu toplumda yıkılır ve eşcinselliğe bebeklerle oynamak istemenin, ruj sürmenin, kolye takmanın neden olduğu düşünülmez. ve tabiki eşcinselliğin çözümü/ıslahı için de şiddet yaşı ne olursa olsun hiçbir bireye uygulanmaz.
homofobi ve önyargıyla ilgili başlık açarken bile homofobik olunabileceğini bir kez daha gösteren başlık. iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır. top damgası nedir allah aşkına? damga nedir? napiyoruz biz burada. top diyen insanları elestirirken bunları demek hangi aklın ürünüdür. igrencsiniz ibneler.
ben hala böyleyim.
eskiden de böyleydim...
tabi bendeki olumsuz önyargıdan değil, olumlu önyargı ve hayalperestlikten kaynaklanıyor.
metroseksüelleri bize yakın görmek son derece doğal kanımca...
toplumsal cinsiyet kurallarını içselleştirmiş dar görüşlü, şekilci, bağnaz görüşe sahip insan türü.
günümüz moda anlayışı ve hızla değişen akımlar düşünülünce dövmesi, küpesi, farklı saç tarzı, dar pantolonu, renkli kıyafetleri olmayan kaç heteroseksüel kaldı da bunlar eşcinsellere mal edilsin. erkeklerde eskiden uzun saç ve küpe daha doğal karşılanırken şimdi daha yaygın olmasına rağmen lanet olasıca etiketlendirme merakımız nedeniyle daha yorumlanır olmuştur. bir de şu var; insanlar kendi eşcinselliğinin üstünü örtmek için çabalarken başkasının eşcinselliğinin tespitiyle kendi küçük vicdanını rahatlatmaktadır. yine kimden zarar var dersek, kendimizden.