heteroflexible

evet gene sözlük yazarlarının kendisi gibi olmayanı aşağılama ritüeli
normalde ilgi alanı karşı cins olan, ama aynı cinsle de ilişkiye olumsuz bakmayan, arada sırada ilişkiye giren kişiler için kullanılır. bir keresinde böyle bir erkek bulmuştum, koli için ikna etmeye çalışmıştım, başarılı da olmuştum ama konuşma falan uzadı, ne olduysa yapamadık işte. zaten çocuk dudaktan öptürmüyordu.
evlendikten sonra nasıl bir hayat yaşayacağını merak ettiğim ''hetero'' topluluğu. her şeyin başında kadın ve erkek vücudları birbirlerinden çok farklıdır. bu sevgili heteroflexible insanımız bana göre evlenmeden aldatmayı kafasına koymuştur.

ayrıca biseksüellikten ne farkı vardır diye de sorgulatır. ben biseksüelim dese aslında hiçbir kimse ''normal'' homofobinin dışına çıkıp ekstra bir ayrımcılık göstermeyecektir.

+ben biseksüelim
-unicornumuza binip gökkuşağının altında dans edelim gel!
hetero-esnek anlamında sanıyorum ki. biseksüelliğini kabul edememiş olanlardan farklı olmalı. heteroyum ama merak ediyorum ve kendi cinsimle de bir şeyler yaşayabilirim gibi.
aha. işte bu benim. vallahi de benim, billahi de benim. heteroflexibleymişim lan ben.
biseksüellerin homofobik versiyonu.
homofobik veya bifobik diye yaftalamadan önce bu arkadaşların kim olduklarını, ne zaman ortaya çıktıklarını, nerelerde yaşadıklarını* bilmekte fayda var.

heteroflexible nedir?

heteroflexible, heteroseksüel olup doğadaki bütün cinsel yönelimlerle barışmış kişidir. hayatı boyunca en azından bir kere cinsine ilgi duymuş veya bir elin iki parmağını geçmeyecek kadar homoseksüel ilişki yaşamış heteroflexible kişisi, duygusal anlamda karşı cinsine dönüktür. ünlüler arasında da oldukça yaygın olan bu yönelimin konuşuluyor olması lgbti hareketi için bir kazanımdır.

ünlülerden örnek verecek olursak mehmet günsür, bir röportajında kendisine hiç bir erkekten hoşlandınız mı veya birlikte oldunuz mu diyen kişiye "hayır henüz beni etkileyen bir erkekle tanışmadım," diye cevap vererek bu duruma örnek olmuştur.

bicurious ile benzer gibi görünebilirler ama değiller.
bro uygulamasını kullanıyorlarmıştır.
bir çeşit açık fikirli/open minded olma durumu. cinsel yönelimler tahmin edemeyeceğimiz kadar çeşitlilik gösterebilir, insanlar kendini geç de keşfedebilir ama biz gay diye nitelendirilip belki zamanla kendi içimizde ve çevreyle savaşmak durumunda kalırken birinin çıkıp da '' arada hemcinsimle de takılıyorum '' diyerek eşcinsellik kavramından sıyrılmaya çalışması bana biraz komik geliyor. tabii ki insanlar kendini etiket koymadan da kimliklendirebilir, kimseye cinsel yönelimiyle ilgili bilgi vermeyebilir ancak eğer kimlikten bahsediyorsak heteroflexible diyerek işin içinden sıyrılmak kolaycılıktan başka şey değildir.
biseksüelliğini kabul edememiş homofobik biseksüellerin uydurduğu bir şeydir, yok öyle bir şey.