hollywood

ünlü bir yıldız olmak için hangi yönetmenin yatağını seçeceğinizi iyi belirlemeniz gereken imaj şehri.
rüyalarımda gidip,ünlendiğim yer..

öyle ki bazı günler,kırmızı halı üzeridne yürüyor,magazincilerle falan şakalaşıyor,kameralara gülümsüyor,ödül almaya gidip,"yurtta sulh,cihanda sulh" falan diyorum,"bu ödülü yalnız ve güzel ülkeme adıyorum" diyorum...

diyorumda,diyorum anasını satayım ben...
abd nin california eyaletinde bulunan los angeles kentinin bir bölgesidir. kent merkezinin kuzeybatısında yer alır. sinema stüdyolarının ve film yıldızlarının oturduğu evlerin bu bölgede yoğunlaşmasından dolayı amerikan sinema endüstrisiyle özdeşleşmiştir.
amerikan film endüstrisinin ismi.

hasan bülent kahraman'ın pazar sabah'da çıkan " hollywood cia el ele" başlıklı yazısı gerek hollywoodun genel portresini gerekse cia ile olan ilişkisini gösterdiği için tavsiye ederim. böylece argo gibi bir filmin oscar'da neden kutsandığı da anlaşılabilir.

http://www.sabah.com.tr/Pazar/Yazarlar/k...
abd'nin hem kültür emperyalizmini gerçekleştirmek hem de dünyaya politikalarını empoze etmek için sinsice kullandığı, sinemanın başkenti. dünya sinemasının kalbi burada atıyor gibi görünse de yarattıkları ışıltıyla dünyanın dört bir köşesinde üretilen kaliteli filmleri gölgede bırakmaktadır. yaldızları kaldırınca yapılan işlerin ne kadar takdire şayan olduğu daha net görülebilir. alanında uzmanlaşmış insanların becerisini astronomik bütçelerle bir araya getirince şüphesiz iyi işler çıkar. ama "hollywood filmleri en iyisidir!" algısı da bir amerikan pazarlama ustalığıdır.
madonna'nın bir şarkısının adı.

hollywood'u kapattığım gün okunarak hakkında gerçek bilgiye ulaşabileceğiniz bir yapılanmadır hollywood: http://www.sabitfikir.com/elestiri/holly...
yazısının göründüğü her 3 filmden 1'inde mutlaka ya yanar ya yıkılır ya da kelime oyunuyla değiştirilir.
rol alan türkiyeli oyuncular;

diziyi sevdim ben. geçen gece ilk sezonunu büyük bir zafer kazanmış enerjisiyle bitirdim. ten rengine veya cinsel yönelimine göre ötekileştirilen insanların o insanlara destek veren kişilerle birlikte hollywood'da verdikleri mücadeleyi anlatıyor. rock hudson için bazı yerler kurgu olduğundan kısmen biyografi olduğu bilgisi verilebilir.