homoseksüellerin toplumlaşmasını zorlaştıran faktörler

ortak hareket etme bilincinin zayıf olması ve homofobik homoseksüellerin çok fazla olması kanımca.

sırf feminen diye bir gey ile başka bir alay ettiği sürece, şekilcilik ve yaşam kompleksleri aşılamadığı sürece toplum olma bilinci hayli zor kazanılacak gibi görünüyor. gerçi aynı ayrım hetero toplum düzeninde de var. ancak eşcinsellerin özellikle kenetlenmesi gerekiyorken bu ayrışma gereksiz.
feminenleri sevmeyen, aşağılayan homoseksüeller yani homofobik homoların oluşma nedenine girersek bunun sebebinin toplumsal cinsiyet rolleri olduğunu farkedebiliriz yani temelde kadının erkekten aşağı bir konumda olması yatıyor, ataerki yatıyor. bizim gayler de o ataerkil sistemi bi güzel geliştiriyor, yok edeceği yere. ataerkinin sebepleri arasında da erkek biyolojisi, kültür, din, dil vs sayılabilir.
(bkz: sevim ataerki geldi koş )
toplumlaşmak pek doğru bir ifade olmamış, "bir araya gelmesi, işbirliği yapması vs" türü bir ifade daha doğru olurdu. neyse, anlatılmak istenileni anladım, bence bunun nedeni lgbt bireylerin ortak bir kültürel tabandan gelmemeleri, her birinin toplumun değişik kesimlerinden çıkmaları, bu nedenle de farklı politik, sosyal ve ekonomik beklentileri, farklı hassasiyetleri olmaları kaynaklı. sonuçta benzer kültürel temelli azınlıkların, mesela zencilerin, işbirliği yapması daha kolay. olay sadece feminen erkek eşcinsellerin, diğer erkek eşcinsellerce ayrımcılığa uğraması değil yani.