hoşlanılan kişiden soğuma nedenleri

  • /
  • 7
yeni başıma geldi : ilgi olayında tutarsız olması.

yani bir insan ilgi talep ediyorsa, aynı zamanda kendisinden talep edildiğinde o ilgiyi göstermeli. çok tele bakmayan bir tipse anlarım, başımın üstünde yeri var. ama ilgi talep edip, görmeyince trip atıp daha sonra ben talep edince "ben tv izliyorum", "daha iki saat önce yazmıştım" diye şeyler yazıp, bir saat sonra konuşalım diye planladığımızda hiç haberi yokmuş gibi davranmak falan.

ama ümitlenmiştim be. neyse atlatıyorum sanırım .
kendini övdüğünde!!!! gereksiz gözüme gözüme kolilerini sokuyorsa, feminen sevmiyorum diyorsa. alkol güzellemesi yapıp, özenti özenti konuştuğunda! hele siyasi görüşü malum partiyese veya aşırı dindarsa olmuyor anacım, anında buz oluyorum.
aşağılanma hissettiğim an herkesten soğuyorum. saygı denen bir şey var. aklına her geleni söyleyemezsin. ayrıca insanlara saygı duymak zorundasın herkesin bir bilgi seviyesi ve tecrübe birikimi var. öyle boş yorumlar veya bunları göz önünde bulundurmadan konuşmalar diyalogu kopartır.
çirkin olması. bunu biliyordum ama bu kadar yakından görmemiştim. iki sene boyunca onu o haliyle sevmiştim. hatta zamanla bana yakışıklı bile gelmeye başlamıştı. dış görünüşün her şey olmadığı gerçeğine kapılmıştım.

iki hafta önce bi şey lazım oldu. çevredeki bi kaç kişiden rica ettim o adamda olduğu söylendi. ben de biliyordum bunu ama oraya da gidemedim ilkin. sonra baktım tüm oklar orayı gösteriyor dedim o zaman bundan özel bi mana çıkmaz. kim olsa aynı şeyi yapardı zaten. tuttum gittim adamın yanına. ilk defa bu kadar yakın temas kurduk. konuya girdim, bi yandan da yok artık, iki sene boyunca bunu mu düşünüyordum diye geçiriyordum içimden. zaten adam yardımcı olmak istemedi. şöyle düşünün; sizden çakmak istedim, siz de gazı biter bahanesiyle vermediniz. yani kimse bi yakımlık gazı dert etmez ama dert eden varsa da konu gaz değildir. olayın aslı öyle değil tabii, örnek verdim. sonra kendi kendime, bir insanın dışı iç güzelliği hatrına gözardı edilir, dışı kötü olan insanın içi de kötüyse ne işim olur adamla deyip tamamen soğudum.
iktidarsızsa buzzz gibi olurum!
paspalsa benim için başlamadan biter...
yalan söylemesi en önemlisidir benim için. dedikodu yapması, eski sevgilisini kötülemesi, dostlarının veya arkadaşlarının özelini anlatması. fiziksel olarak öz bakımına önem vermemesi diğer sebeplerden biridir
ona karşı hislerin olduğu için seninle arasına mesafe koyması ama kendi hoşlandığı kişi ile kendi arasına mesafe koymaması. seninle arkadaş olarak kalmak istediğini söyler ama kendisi arkadaşına* aşık olur. mesela bu türden bir bencillik o kişiden soğumak için yeterli bir sebep.
onun soğuduğunu hissetmek, yüzeysel bir insan olması, kişisel hijyenine dikkat etmemesi.
bence bu bir aksiyonunu gördükten sonra soğuma olmasından ziyade, kafada ideal kişi pozisyonunu yitirmesinden sonra bazı hareketlerin hoşlanan kişiyi rahatsız etmesi şeklinde tersine işliyor, hoşlanılan kişinin olumsuz özelliklerine biraz kör oluyor hoşlanan. ideal konumunu yitirmesine sebep olan şey ne bir bilsem ama..
sikinde götünde siğil varsa ve tedavi olmaya niyeti yoksa, onları evcil hayvan gibi besleyip büyütüyosa soğumam için koca bir sebeptir.
  • /
  • 7