ilkokul birinci sınıfta zorunlu din dersi

zorunlu din derslerinin kaldırılmasını isteyen muhalif halka ve sivil toplum örgütlerine rağmen, kaç- ak saray konusunun unutturulması ve kendileri dışında hiçbir gücü siklemediklerinin gösterilmesi amacıyla çıkmış bir karardır.

bir uygarlığın, bir milletin, bir cumhuriyetin ve bir devletin bitişinin bir başka göstergesidir!
ne ekonomi, ne teknoloji, ne felsefe, ne sanat ne de askeri anlamda hiçbir ürünü, icadı, gücü ve iddiası kalmamış bir ülkede, geriye kalan tek şey halkı dinle afyonlamaktır.
antik dönemlerden beri çocuk eğitiminde temel olan "jimnastik", "müzik", "resim" ve "oyun" uygulamalarında bir bok gelişim gösteremeyen çadır devleti, daha çok dua ve imamla adam yetiştirmeyi değil, sadece kandırıp sömürebileceği köleler istediğini açıkça söylemektedir!!!
yalan olmasın ama ilkokul 4 ya da 5. sınıfta abimin dkvab hocası anneniz babanız cehennemde yanacak diyerek abimin geceler boyunca ağlayarak uyanmasını sağlamış dersin daha 1. sınıftaki öğrencilere yaşatacağı travmaları düşemiyorum bile. zira bu ülkede hala böyle dangalak din alimleri mevcut. nefret söylemleri bulanan imamın ülkesinde dkvab hocalarının anlatacaklarını/öğreteceklerini az biraz kestirebiliriz. elalem ay'ı bıraktı mars'a başladı biz daha nelerle uğraşıyoruz.

tanım: din dersi değil dinci dersidir.
olay tamamen dkvab öğretmenlerinin tutumuna bağlıdır bide müfrdata. orada çocuklara anan baban yanacak, yahut büyüdüğünde kolun açık gezersen cehennemde pop corn olur derse daha sevdirmeden korkutursa olmaz olsun zorunlu dkvab dersi. o yaştaki çocuklar için eğer iyi bir öğretmenleri olursa gayet güzel olacaktır. mesela bizim din kültürü hocamız güzel sesiyle dersin son on dakikası hep ilahi okurdu ve en sevdiğim zamanı okulun işte bu zamanıydı. 6-7 yaşında müslüman çocuğunun "allah 1" den başka ve "anneye karşı gelirsen allah dilini yakar" ifadeleriyle dinle tanışması ve ilk önce dine korkuyla bağlanması engellenecektir. zaten inanmayacak inanmaz daha erken tanır ve su yolunu bulur. çocuklara allah sevgisini, çevreye ve arkadaşlara merhameti, hayvan sevgisini, sevginin din dil ırk cinsiyet ayırmaksızın şartlı alanlara kısıtlı olanaklara zorlanamayacağını öğrenmeleri fena olmaz mı? daha yumuşak ve masumca giriş işte öyle yapılır yapacaklarda. meb din kültürü kitaplarında asla ağır konulara yer vermedi daha çok evrensel olarak algılanabilecek ve basit konulara yer verdi. tutupta "zono odono rocm", "dondon donono toslonorok olom coözdor", "nomozo tork odono oç komçı" diye anlatmadılar anlatmazlar. zaten tahminimce bu seferde müfredatta bu çocukların kaldırabileceği basit konular yer alır. din kitabında "allahu ekber teh titi teh titi teh" diye hu çekmek yazmaz sanırım yada şakirt yetiştirmezler sakin olun lütfen.
yazıktır, günahtır. küçük oğlum 2015-2016 öğretim yılında 1. sınıfa başlayacak. bir oğluma bakıyorum, bir bu hükümete ve devlet yönetimine bakıyorum. yazıktır diyorum.