imam nikahlı eşcinsel çift

bu haftasonu tanıma fırsatı bulduğum dini nikahla yaşayan eşcinsel çift.

neden böyle bir nikah yapma yolunu seçtiklerini sorduğumda aldığım yanıt ise "resmi nikaha izin yok en azından imam nikahı yapalım ve aramızda eş olma durumu oluşmuş olsun" oldu. tamamen uhrevi boyuttan ve dini saiklerden mücerret olarak, sosyal yaşamda birbirinin eşi olmak isteyen iki insanın kendi arasında yaptığı nikah gibi geldi bana. dinsel bir ritüelle yola çıkmadıkları kesin. hangi imama kıydırdıkları ve islamiyet açısından bunun batıl olup olmadığı başkaca başlıkları ilgilendirse de; bu nikahların sırf yasaklanmış bulunan gay evliliklerine yönelik alternatif dışlavurumlar olduğunu düşünüyorum.
imam nikahlıların her haltı yeme özgürlüğünden feyz aldığını düşündüğüm çift. yoksa bu ironinin başka açıklaması olamaz.
açıkçası nikahı kıydıranlar normal iki insansa ki öyle galiba dini bir hassasiyetleri olduğunu ben de düşünmüyorum. zira islam bırakın eşcinsel nikahı eşcinselliği bile kabul etmiyor ki. en önde gelen islam alimleri bas bas bağırıyor eşcinselliğin dinde yeri yok diye. bir de nikahı kıyan imamın kendi de eşcinsel zaar.
islam, eşcinsellik gibi hashtagleri geçtim imam nikahının amacı iki kişinin ilişkisini halka duyurmaktır. sadece belli bir topluluğa değil, herkese. eğer bu çift bunu yaptılarsa neden olmasın.
sonuçta din kavramını hep heteroseksüeller mi suistimal edecek.imam nikahı açığını farkedip kullanan ilk eşcinsel çift olarak tarihe geçmiş olabilirler.
sistemi hacklemeyi başarmış çifttir.