işsiz sevgili

zorunlu haller dışında karşı taraf her anlamda yüktür. durumun maddi boyutundan ziyade manevi yönden yükü daha fazladır. karşı taraf yaşadığı aşağılık kompleksini size sürekli yansıtır ve hep bir diken üstünde olma hali yaşatır.

aksi halde, karşı tarafın niyetine güveniyorsanız. kendini olduğu gibi "samimi" bir şekilde ortaya koyabiliyorsa bu durum sırt sırta verilip aşılır.

*
zor bir durum her iki taraf için de. özellikle erkek eşcinselseniz, erkeğin toplumsal rolü para kazanmak olduğu ve bu içimize işlediği için, uzun vadede yıpratıcı bir süreç oluyor. daha kötüsü, işsiz taraf iş aramıyorsa, çalışma azmi bir şekilde kaybolduysa veya karşı tarafa iş arıyor gözüküp aslında çabalamıyorsa, çalışan taraf da her ikisinin geçimini üstlenen tek kişi oluyorsa, bu durum dengesizlik yaratır, maraz çıkartır. çalışan taraf başka sevgili bulma arayışına girmek istemediği, elindekinden daha iyisini bulamayacağını düşündüğü için bu duruma katlanabilir, işsiz taraf da buna güvenip istifini bozmayabilir, o zaman da bu sugar daddy/ rentboy ilişkisine döner ki, aslında gay life'da çok da rastlanmayan bir durum değil. öte yandan bunun pek de sağlıklı bir ilişki türü olduğunu söyleyemeyiz herhalde.

işsiz taraf iş bulmak ya da bir şekilde para kazanmak için çabalıyor veya öbür taraf bu durumdan şikayet etmiyorsa, fazla sorun çıkmadan yürütülebilir.

eğer her iki taraf da işsizse, işte o zaman samanlık seyran olmuş demektir.