istanbul

  • /
  • 7
kendisinden ayrıldığımda (1990) nüfusu 5 milyon olan şehir... en son gittiğimde (2018) ciddi oranda çoğaldıklarını farkettim.
istanbul'da yaşanır. istanbul'da ölünmez.
hayatımın ilk 29 senesinin bir fiil geçtiği, ailemin yaşadığı metropol.
insanların orda yaşanmaz dediği ama türkiye'nin 4/1 inin yaşadığı memeleket.
dc evreninde yasemin söze'nin harekat üssü.

selma tolon ankaralıdır.
çok kıskandığım şehir. sanki orada yaşayanlar asıl hayatı yaşıyor ve ben hayatı kaçırıyormuşum gibi hissediyorum, iyi ve kötü manada. millet love dance point’te eğlenirken ben dün kıraathanede heteroculuk oynadım. koz maça evet.
56 gün sonra geri dönme kararı aldığım şehir ama tek farkla artık beylikdüzülü değil maltepeli olacağım
10 yıldır, her defasında sıkıldım bu şehirden deyip de yine dönüp dolaşıp geldiğim yer. büyü yapmış millete bu şehir. herkes sövüyor ama yine sonunda kürkçü dükkanına dönüyorlar
türkiye ananın gözbebeği yedi tepenin uzerine kurulmuș.kutsamalar almıș,kehanetlerde yer almiș güzeller güzeli șehrim
her şeyin çok fazla olduğu bir şehir. o kadar çoktur ki her şey, aradığınızı bulmak umutlarınızı sınar bir yerden sonra. bulduğunuzda ise yaşadığınız mutluluk hiçbir şeye değişilmez.
istanbul güzel şehir. 14 yıl oldu buraya taşınalı. aşırı kalabalık olması, ev kiralarının yüksek olması ve ulaşım sorunu olması istanbulu malesef çirkinleştiriyor. daha makul bir nüfusu ve daha iyi bir şehir planlaması olsa bence dünyada sayılı güzel şehirlerden olurdu.
yillar sonra geldim tekrardan ve yine yeniden asik oldum, okulumu buraya aldim sayilir, yeni bir eve tasindim, yeni insanlarla tanisacagim. umarim bu kocaman sehirde guzel insanlarla tanisir, guzel seylere tanik olurum. bu girdiyi de hep hatirlamam ve bir seyler yaparken onunu arkasini dusunmek icin buraya yazmak istedim.
  • /
  • 7