jake gyllenhaal

kimse neden yazmamış bilemedim ama gerard butler üzerine gül koklamam derken bulunan goncagül olmuştur kendileri. oha lan bildiğin taş.
ilk aşkım. izlemediğim filminin kalmadığını düşünüyorum. başarılı.
bağımsız amerikan filmlerinde de, yüksek bütçeli hollywood filmlerinde de oynayan mavi gözlü, yakışıklı jön. kendisine senelerdir hastayım lakin o soyad ne allah aşkına?

(bkz: brokeback mountain)
(bkz: maggie gyllenhaal)
kendisi bir yahudi erkeğidir. ay yerim ya.
zamanında the day after tomorrow filmiyle tanıştığım, yakışıklı aktör. bir ara kirsten dunst ile beraberdi kendisi, şimdilerde yalnız sanırım * * *
üstteki entrylerde geçmeyince yazayım istedim. brokeback mountainin jack twist'i. mezkur filmin başlarında traş sonrasında sigarayı içine çekişine hastayım. bir saflık, bir masumiyet. müthiş. (yukarıda bir yerlerde adı geçiyormuş. ben de safım. sırf onun için bile başlık açılır. * )

pers prensindeki oyunculuğu çok da iyi değil. filmin senaryosundan dolayıdır diye düşünüyorum. bir liseliyi canlandırığı ve amerika yarım küresinin sular altında kaldığı ancak şuan aklıma gelmeyen filmindeyse tapılası bi güzellik taşımaktadır.

bir de bu adam yakışıklı değil de bir güzel. yakışıklıdan çok güzeli sıfat olarak alır diye düşündüm. geceden olsa gerek. hayırdır inşallahu teala.

(bkz: dilimin ucunda)
amerikalıların bile zor telaffüz ettiği bir soyada sahip çekici, çapkın bir oyuncu. bi ara taylor swift ile flört etmişlerdir. * ayrıca jennifer aniston ile de oldukça yakışıyorlardı bi zamanlar. * * donnie darko filmi ile oldukça dikkat çekmiştir. brokeback mountain filmi ise en başarılı filmi olmuştur.

the day after tomorrow *
jarhead * *
prince of persia *
zodiac *
brothers *
love and other drugs
source code
yakışıklılığı orta karar, karizmatikliği ise tavanlarda olan amerikalı yahudi aktör.fena sevişilir o ayrı.
bir budist olan oyuncu. biseksüel olduğu yolundaki dedikodulara da "insanların bana yakıştırdıkları her şeye açığım.bir erkeğe karşı şimdiye kadar hiçbir şey hissetmedim. hissetseydim de bundan korkmazdım" şeklinde yanıt vermiştir. yakışıklı ve başarılıdır. severek takip edilmektedir.
dünyanın en yakışıklı seri katilidir.

2015 senesinde, nyc soho'da sabahin korunde ise giderken kuytu bir sokakta rastladigim ve merhabalastigim yakisikli.
altın küre adaylığı getiren nightcrawler filmindeki performansı da muazzamdır.
bakışları ile ıslattıran amcamız kendisi...