julien mcmahon

nip / tuck dizisi ile tanıdığım. aslında yakışıklı bulmadığım ama son derece çekici bulduğum aktördür. julian dana william mcmahon (d. 27 temmuz 1968, sidney), daha önce modellik yapan, şimdilerde ise aktör olan, eski avustralya başbakanı sir william mcmahon ile sonia mcmahon'un üç çocuğundan ikincisidir.
özel bir erkek okulu olan sidney gramer okulu'nu bitirdikten sonra, kısa bir süreliğine sidney üniversitesi'nde önce hukuk ardından ekonomi eğitimi görmüş, ancak eğitimden sıkıldığı için başarılı modellik kariyerine başlamıştır. bu nedenle, modanın başkentleri sayılan milan, new york, roma ve paris'te tanınmıştır.
modelliğin yanı sıra, oyunculuk kariyerine de erken yaşlarda başlayan mcmahon, avustralya televizyonunda yayınlanan home and away isimli pembe dizide rol almıştır. dannii minogue'un klibi this is it'de yer almıştır. amerikan televizyonlarında ilk kez another world isimli pembe dizideki ian rain rolü ile görünmüştür.
nip/tuck dizisindeki christian troy rolü ile, 2005 yılında drama televizyon dizisi en iyi aktör dalında altın küre'ye aday gösterilmiştir.
2005 tarihli fantastik dörtlü isimli filmde doctor doom karakterini canlandırmıştır. rolündeki başarısı ile 2007 yılında gösterime girecek devam filminde aynı karakter için anlaşma imzalamıştır.


ölümcül gülümseme:
ölümcül gülümseme:
eye candy: http://www.google.com.tr/search?client=s...