kadıköy anadolu lisesindeki öğrenci eylemleri

bir kaç gündür kadıköy anadolu lisesi öğrencilerinin eylemde olduğu haber ediliyor. haberlere yansıyan bazı konular var. proje okul olmak istemediklerini ve sürgün edilen öğretmenlerinin geri dönmesini isteyen öğrenciler önce müdür tarafından sorguya çekilmiş, sonra da polis müdahalesine maruz bırakılmışlar. daha sonrasında lise önünde kalabalık artmaya başlamış. eyleme öğrenci velileri ve öğretmenler de destek vermeye başlamışlar. okuldan mezun olan eski öğrenciler de eyleme katılmaya başlamışlar. 50 tane öğrenciden neden bu kadar korkuldu da polis müdahalesi yapıldı? bir kıvılcım olmasından, olayların keyfi uygulamalar yapılan tüm ülkeyi sarmasından mı korkuluyor acaba?!

http://ilerihaber.org/icerik/ankara-baro...
http://sendika10.org/2016/10/kadikoy-ana...
türkiye'nin en köklü okullarına liyakate dikkat edilmeksizin öğretmenlerin atanması olarak özetlenebilecek proje okul kararına karşı yapılan ve destek verdiğim eylemlerdir. aynı protestolar bornova anadolu lisesi, vefa lisesi, hacı ömer tarman anadolu lisesi gibi okullarda da yapılmaktadır.

istanbul notre dame de sion lisesi de bu protestolara katılmıştır. ancak bir proje okulu olmaması sebebiyle anlaşılamamıştır.