kadın ruhlu erkek

onca iyi kadın özelliği varken, olunca genelde hürrem sultan tadında entrika seven, aşırı mükemmeliyetçi, kendi yaptığı hariç hiç bir şeyi beğenmeyen, hayatlarına renk gelsin diye sevgililerini mutlaka aldatmaya meyilli kişilerden seçen, tiplerden oluyor.
kadın ruhlu erkek denince aklıma feminen yanları ağır basan erkek geliyor. tamam ben bunu hep bir sayı doğrusu olarak düşünüyorum. bir taraf maskülenlik diğer taraf feminenlik. kişinin ne kadar feminen ne kadar maskülen olduğu ise bu doğru üzerinde nerede durduğuna göre değişiyor.

ama yukarıdaki entryi yazan arkadaşın düşüncesine de katılıyorum. zira ne hikmetse tanıştığım feminen geylerin büyük çoğunluğu böyle. bir diva havaları efendime söyleyeyim bir hürrem sultan tripleri... neden kimse bir emine ülker tarhan gibi veya leyla zana gibi feminenleşmez ki? tamam isteyen istediği gibi yaşasın ona lafım yok. benim haddimede değil zaten konuşmak ama merak etmeden edemiyorum televizyonlarda en çok rayting alan dizilerin karakterleri bihter, hürrem, ferhunde yerine; emine ülker tarhan, leyla zana, ikbal gürpınar** gibi kadınlardan oluşsaydı bu feminen arkadaşlarımız gene böyle bir varoluş sergilerler miydi?
bu konuyla ilgili bilimsel araştırmalara dayanan bir test varmış, isteyen çözebilir. biyroğnn : http://onedio.com/haber/bilimsel-arastir...