karavan

tekerlekli ev olarak düşünülebilir. gezmeyi ve sürekli yollarda olmayı isteyenlerin aracı. ülkemizde pek tercih edilen bir yaşam biçimi de değildir. *

geleceğin karavanları.... http://www.milliyet.com.tr/fotogaleri/42664-yasam-4-tekerlekli-saray/1 ..

http://www.baktabul.net/motorlu-araclar-ve-modifiye/32044-gelecegin-karavani.html *

http://www.internetsokagi.com/gelecegin-karavani/ **
taksimdeki eski güzel ve anılarımda bir o kadarda özel günleri barındıran özlediğim bir rock bardır. bir ara tekrar açıldığına sevinmiştim ama sanırım yine kapanmış. eski havasını ve güzelliğini yakalayamamış bir anılar mekanıdır.

(bkz: caravan rock bar)
bokunu çıkartmak bize has bir durum olsa gerek. karavan da bunlardan biriydi. biriydi diyorum çünkü şu günlerde sokak aralarında* yatan karavanlar var. pandemi ve onun beraberinde ekonomi takla olunca karavan kültürü hortladı. çekilisi, motokaravanı zart zurt derken karavan terörümüz de oldu. sahiller, sahillere çıkan sokaklar karavanla doldu. buna hazır değildik, zira turizmimiz karavan turizmini desteklemiyor. daha doğrusu bu kadarını değil. otellere, otelciklere filan o paraları vermemiz bekleniyor, e tabi adamlar o kadar yapmış di mi ama o otelleri. neyse efendim, durum bundan ibaret. 80-90ların çadır furyası gibi karavan furyası da geldi geçiyor diyebilirim. birkaç seneye çürümeye bırakılan onlarca karavan görürüz sağda solda.