kaş yapayım derken göz çıkarmak

herşeyi eline yüzüne bulaştırmaktır.

(bkz: sıçıp sıvamak)
(bkz: eline yüzüne bulaştırmak) illa kaş yaptırmak isteyen bünyenin herkese yaptırdığıdır.
herekse bir ikinci bir üçüncü şans verme sebebi.
kaşları ince yaparak gözleri ortaya çıkarmak. gözler güzelse ön plana çıkarılmalıdır. güzel yüz yoktur, önemli olan doğru maskeyi takmak.
zamanında bir düğünde ,odada bayanlar oynarken kalemkâr hanım(eskilerde gelini süsleyen hanımlara meşşata, kalemkâr veya yüz yazıcı, bu faaliyete de koltuk merasimi denilirdi) gelinin kaşlarını düzeltmeye çalışır.tam o esnada oynayanlardan birisi kalemkar ın koluna çarpıverir ve elindeki alet gelinin gözüne batar ve gelin kör olur.o gün bugündür bu tür olaya karşı kaş yaparken göz çıkarmak denir.
gıptayla bakılası durumdur.**
iyi niyetle yola çıkarsın ama üzerine vazife değildir, çoğu zaman iş boka sarar. işte o durumlarıdır. yani diyelim hatun kişi kaşını kalemle çiziyor biri geldi dur sen elleme ben yapayın dedi olurdu olmazdı çekişirken hoop göze girdi kalem. bitti. işte böle. yazıldığı gibi anlamı. düz harbi.
bugün beni özetleyen özlü sözdür heralde.
bir şeyleri yolu sokmaya çalışırken, yapılan ufak bir hata herşeyin altüst olmasına sebep olur.
insanlık adına iyi bir şeyler yapıldığını düşünerek ele geçen gücün ve ya yeni bir tecrübenin her şeyi hiçe sayan bir olaylar zincirine sebebiyet vermesi gerçeğini içinde barındırır.

(bkz: büyük savaşlar)
(bkz: nükleer enerji)
(bkz: teknoloji)
(bkz: ilim ve siyaset)
(bkz: ilim ve savaş)
(bkz: ilim ve demokrasi)....vs..!!
eee uzaylı tiplemeleri yada yaratık tiplemeleri nasıl oldu sanıyorsunuz..işte böleeee
deneyimsizliğin getirdiği bir tür hatalar silsilesidir. ne istediğini bilememekten, kafanın karışık olmasından kaynaklanabilmektedir. emin olmayarak başka hayatları dağıtmakta mümkündür bu uğurda. hani acemilikten olanına kimsenin bir diyeceği yoktur ama defalarca aynı hata olursa bu kasıt olur ve işler değişir.
ne zaman bir şeyi yoluna koymaya çalışsam başıma gelen. en güzeli bulaşmamak, bunu biri bana öğretmeli artık. yoksa daha çok gözler çıkacak yerinden.