kimsenin hayat tarzına müdahale etmemek

hayatın en büyük enigmalarından biridir. hayatına müdahale edilmeyen o kimse'nin kim olduğu hala tespit edilememiştir.

valla ben de değilim.

not: hayatına müdahale edildiğini düşünüp sinirden tepinenler! her şeyi devletten beklemeyin. onların istediği gibi olsun, bakın o zaman müdahale.... ehhmm... o zaman müdahale edecek bir şey kalmıyor.
doğru söylemişlerdir , hayatımıza kremaya çilek veya muz dilimi mi sokmak istiyoruz onlar karar verdiğinden bu dosdoğrudan hayatlarımıza parmak attıklarını gösterir . çoktan tarza parmak atmanın bir adım ötesindelerdir .
hayat tarzınız bizim "muhafazakar" yapımıza uyduğu takdirde karışmayız, şeklinde gizli bir parantez içeren beyanat.
benimsediğim hayat felsefesidir.
bir kişi, başkasının özgürlüğü dahilinde yaptığı herhangi bir eylemi eleştirme hakkını kendinde nasıl bulur anlamıyorum. ego mu bu? bencillik mi? görgüsüzlük mü? isim koyamıyorum ama iyi bir şey olmadığı kesin. kimse kimseye karışmasa, insanlar birbirini yargılamasa... zor değil bu kadar, gerçekten değil.
tdk'de şu şekilde açıklanması gerektiğini düşündüğümdür: "türkiye'de ancak muhafazakar kesimin ahlak anlayışına ters düşmeyen şeyler yapıldığında uygulanan deyiş."
eleştiri yapmak ne ölçüde müdahale sayılır onu bir kestiremedim ben yalnız.
benim hayat tarzımı kısıtlıyorsa müdahaleye gerek vardır. müdahale etmiyorsan başkasının sınırlarıyla yaşamak zorunda kalırsın. hayat tarzının dokunduğu noktalarda, yeterli miktarda tarafsız alan bırakmak gerekir.
eleştirdiğini zannederek kendi doğrularıyla insanları yargılayanların ısrarla anlamak istemediği şey. akp'yi eleştirmekle seni hiç ama hiç ilgilendirmeyen yaşam tarzlarını eleştirmek nasıl bir tutuluyor, bak o da benim anlamak istemediğim şey. çocuğum belki ondandır, abilerim beynimi yıkamış nasıl olsa.
dünyanın her yerindeki insan bunu öğrense, yemin ederim insanlar büyük oranda rahatlayacak.