kırk yaş sendromu

allah izin verirse 13 yıl sonra girmeye başlayacağım sendromdur. allahım kolaylık versin valla 40 yaş ve üstündeki insanlara,ben bile kendimi 40 yaşındaymış gibi düşünüp,ağladım hüngür hüngür halime.bi hava alayım balkonda en iyisi.
bu sendroma girmek için henüz taş gibi 8 senem vardır ki, her yaş ayrı güzeldir, ajda pekkan ise güpgüzeldir.
"hayat kırkında başlar" avuntusuyla geçiştirilebilecek orta yaşlı durumu.
genelleme yapmadan anlatmak gerekirse; bu yaşa gelmiş erkekler daha bir bıkkın, huzursuz, kendini ispatlama çabası içinde olmaktadırlar. bu sebepten dolayı heteroseksüel ilişkilerde aldatma ve boşanma olayı en çok bu yaşlarda görülür. vücut bakımı ve spor artık onlar için daha ön plandadır. başkaları tarafından beğenilmek bu yaştaki erkekleri en çok mutlu edenler listesinde 1. sıradadır. bu sebeple gelen teklifleri çoğu zaman çevirmezler. e bu da eşleri tarafından " anam bizim herif 40 ından sonra azdı." gibi umursamıyorum havasındaki tedirginlikleri beraberinde getirir.

(bkz: kırk yaşından sonra azmak)
neden bunalım olsun ki düşünmekten kendimi alamadığım konudur.ekonomik özgürlüğün kendine ait bir evin kendi hayatın varken artık belli bir kariyer de yapmışken rahat mı batıyor yani.git gez dolaş arkadaşlarınla takıl tek başına yurt dışı maceraları yap dünyayı dolaş yapacak çok şey var.tabi 20 lerindeki gibi çekici gözükmek çoğu zaman zor ama biraz cool ol be sende takma nasıl göründüğün zaten ergenlikte buna yeterince kafa yorulmuştur bence.ayrıca dünyada ciddi bi kesimde var olgun tiplerden hoşlanan.konuşmadan yaşamak kolay ama bi 20 sene sonra bu sendroma kendimi hiç girecek gibi görmyorum kendimi
araştrdım, sordum. hayat kısaldı gibi hissediyormuş insan,daha az zamanı kaldı gibi mesela.lakin daha dolu yaşamaya çalışıyomuş,bir de yaşla beraber gelen olgunluk hissediliyormuş.
5 yıl sonra yaşamaya başlayacağım sendrom.
*
çoğu seksi bulduğum erkeklerin saçlarının daha yeni beyazlaması yaşı sendromu. saçları beyazlanan erkek ve kadın "eyvah yaşlanıyorum" deyip bunalıma girer çünkü yapacağım deyip yapmadığı bir çok şey kalmıştır arkasında. daha onları yapacaktır yaşlandığı için hepsi kalmıştır. ertelene ertelene çürümüştür zavallı umutlar, hayaller.
bebeklerde iki yaş sendromu
ergenlik bunalımı
otuz yaş sendromu
kırk yaş sendromu
elli yaş sendromu
orta yaş bunalımı
yaşlılık bunalımı...

pazar, birilerinin illa da birilerinin üzerinden para kazanması ile döner.

(edit: yukarıdaki başlıkları ben uydurmadım, isteyen netten aratır ve bunlar hakkında ne çok akıllı adamın bazı aptallar için akıllı laflar ettiğini okur.)
kısaca yaş sendromudur. yaş denen olgu olmasaydı olmayacaktı.
şimdi hatırlıyorum da, keşke 30 yaşıma girdiğimde o kadar üzülüp kafama takmasaymışım.
o zaman ders çıkarmalı ve yine çok üzülmemeli. çünkü, sırada 50 ve 60 yaş depresyonları var. şükretmeyi öğrenmeliyiz, ama nasıl, inanın bilmiyorum...
annemin 40 yaşında olmasına rağmen girmediği, benim 19 yaşında olmama rağmen annemle gezerken girdiğim sendromdur. yoldan geçen teyzelerin maşallah çok yakışmışsınız lafı bu sendroma girmenize neden olan en büyük etkenlerden biridir.
dolaylı yoldan yaş açıklama başlığı.