knight online

(bkz:#305770)

burada knight online'ın esaslı mmorpg olmadığı söylenmiş. esaslı mmorpg olmayabilir, ama knight online çok kısa zaman diliminde türk gençlerini çok etkilemiştir. "knight online'ı insanların hayatından çıkar, hiçbir şey kalmaz" demeyeceğim, ama örneğin bilim insanlarının inceleyebileceği türden bir sosyolojik ortam oluştu o oyunda. bir zamanlar türk toplumunun yapısını anlayabilecek düzeyde bilgi alabilirdiniz knight online'dan. gençler neden boşlukta gibi hissediyor, insanların en çok giriştiği suçlar neler, gençleri en çok neler iyi hissettiriyor, hepsini anlayabiliyordunuz. yani mmorpg'lerden daha gerçekçi bir ortam vardı aslında. gelir durumu az olan, kenar mahalle insanlarının hayatına bir yolculuktu knight online. bizim toplumda yeterli sayıda bilim insanı olsaydı kesin araştırırlardı bu oyunu.

özet: mmorpg olarak wow, ultima online gibi oyunlar daha tutarlı ve gerçekçi olabilir, ama gerçek hayatı yansıtması bakımından knight online daha iyidir. tabi bazılarına wow falan daha elit geliyorsa bilemeyeceğim.
ben ki atari salonlarından çıkmayan bir ergendim, ne olduysa yeni nesil bilgisayar oyunlarına ayak uyduramadım. bunlardan biri de bu oyundur. bir kere bile oynamadığımı söylemem zannedersem yeterli olacaktır. son yıllarda oynadığım oyunlar, unreal tournament *, quake 3, angry birds serisi ve emulator sayesinde oynadığım eski atari oyunları. ha bir de mystery case files serisi.

tanım : hakkında tek bilgimin adının ergenler tarafından çoğunlukla kınayt şeklinde söylenen bilgisayar oyunu.
her anlamda eski ve eksi bir oyun. meraklısına wow ya da diablo3 önerilir.
resmen gençliğimde dirseklerimin çürümesine ve parmaklarımın kas yapmasına sebep olan oyun. 61 level %95'te hacklenmiştim, içimbe bir ukte olarak kalmıştır.
zamanla online oyun çeşidinin ve grafik gerçekçiliğinin artmasıyla popülerliğini kaybeden çocukluğumun uzun bir dönemini kaplayan online oyun. kınayt onlayn.