knight online

ben ki atari salonlarından çıkmayan bir ergendim, ne olduysa yeni nesil bilgisayar oyunlarına ayak uyduramadım. bunlardan biri de bu oyundur. bir kere bile oynamadığımı söylemem zannedersem yeterli olacaktır. son yıllarda oynadığım oyunlar, unreal tournament *, quake 3, angry birds serisi ve emulator sayesinde oynadığım eski atari oyunları. ha bir de mystery case files serisi.

tanım : hakkında tek bilgimin adının ergenler tarafından çoğunlukla kınayt şeklinde söylenen bilgisayar oyunu.
her ne kadar piyasada mükemmel olanları olsa da 7 senedir anlam veremediğim biçimde bağlandım online oyundur. ilk başlamadan önce dalga geçtiğim ; "nedir bu ya böyle çocuk oyunu gibi, grafiklere bak" diye dalga geçtiğim. "aman be bir kere deneyeyim bari ne olacak." dediğim ve sonunda bağlandığım gerçi şu aralar bırakma aşamasında olduğunu düşündüğüm mmorpg oyundur.
her anlamda eski ve eksi bir oyun. meraklısına wow ya da diablo3 önerilir.
onu bunu bilmem ama benim en çok sevdiğim online oyundur .
para kazanmak amacıyla kurulmuştur zaten hangi oyun öyle değil ki ,

akara 78
pathosta 83 lwl mage bulunmaktadır oynuyanlar varsa bu serverlarda kasabilirim .
uğruna 7 sene harcadığım oyundur, 7 sene boyunca ağırlıklı olarak mage classıyla oynasam da priest oynamayı da severdim, son zamanlarda her ne kadar boka saran bir oyun olsa da eski client olan pvp serverlar tercih edilebilir, arada bir dayanamam açarım bir pk & nt videosu, hüzünlenirim.
2005-2006 yıllarında manyak gibi oynadığımız oyun. hala etkisini hissediyorum arada sırada. o zamanları özlediğim oluyor falan.
resmen gençliğimde dirseklerimin çürümesine ve parmaklarımın kas yapmasına sebep olan oyun. 61 level %95'te hacklenmiştim, içimbe bir ukte olarak kalmıştır.
v1098'i kimler hatırlar bilemiyorum ama level kasmak çok daha kolay, tbl'nin bol, trade bug'un daha yaygın ve basit olduğu bir versiyondu. +7 cleaver basan kral'dı. 45 level görevinden alınan +5 cleaver'ların yanına +1'leri ekleyerek pazarda az mı kakaladık millete az mı küfür yedik. hele ki bu durum chitin'lerde daha yaygındı. o zamanlarda koxp hiç bilinmiyordu. andream daha popüler, arena nefes kesen vs'ler ile kaynamaktaydı.
v1299 geldiğinde ise konsept çoğalmış ve hileler artmıştı. bu yüzden server'ları korumak için yeni gelen patch'lerle, yeni versiyon client'e shield eklendi. ve bu böyle sürekli eklendi de eklendi.
anlayacağımız o ki, ilk 7 yılı görsel ve efekt'te içinde olmak üzere olağan derecede iyiydi. sonra şirket el değiştirdi ve oyunun boku çıktı.

(bkz: metin 2 çocuk oyunu)
(bkz: silkroad'ta öyle)
zamanla online oyun çeşidinin ve grafik gerçekçiliğinin artmasıyla popülerliğini kaybeden çocukluğumun uzun bir dönemini kaplayan online oyun. kınayt onlayn.
steam versiyonu geliyormuş oha.
kendisi yüzünden lisans hayatımı yaktım neredeyse sözlük. ama asla vazgeçemeyeceğim bir şeydir, mage oynamak.
steam versiyonunda priest kosturdugum mmorpg. birlikte kasalim diyenler yesillendirebilir.
kendimi tekrar eskisi gibi tehlikeye atıp, bütün hayatımı bu şekilde geçirmek niyetinde olmadığım için başlamayacağım oyundur. * * *
(bkz:#305770)

burada knight online'ın esaslı mmorpg olmadığı söylenmiş. esaslı mmorpg olmayabilir, ama knight online çok kısa zaman diliminde türk gençlerini çok etkilemiştir. "knight online'ı insanların hayatından çıkar, hiçbir şey kalmaz" demeyeceğim, ama örneğin bilim insanlarının inceleyebileceği türden bir sosyolojik ortam oluştu o oyunda. bir zamanlar türk toplumunun yapısını anlayabilecek düzeyde bilgi alabilirdiniz knight online'dan. gençler neden boşlukta gibi hissediyor, insanların en çok giriştiği suçlar neler, gençleri en çok neler iyi hissettiriyor, hepsini anlayabiliyordunuz. yani mmorpg'lerden daha gerçekçi bir ortam vardı aslında. gelir durumu az olan, kenar mahalle insanlarının hayatına bir yolculuktu knight online. bizim toplumda yeterli sayıda bilim insanı olsaydı kesin araştırırlardı bu oyunu.

özet: mmorpg olarak wow, ultima online gibi oyunlar daha tutarlı ve gerçekçi olabilir, ama gerçek hayatı yansıtması bakımından knight online daha iyidir. tabi bazılarına wow falan daha elit geliyorsa bilemeyeceğim.
bu oyunun tadını hiçbir mmorpg oyundan alamadım. hala 10 yıl öncesini özlüyorum sözlük. nerede o dostluklar? dolandırıcılarını bile özledim. 2005'ti sanırım md +3 vardı xigenonda ki o zaman süper itemdi. trade dolandırıcılığıyla daha doğrusu ilk tradede alacağım itemi (+6 iron crossbow) görüp ikincisinde +3 bow koymak suretiyle dolandırıldığım zamanı bile özledim:( bundan sonraki pvp versiyonları veya steamko versiyonu hiçbir zaman aynı tadı veremedi vermeyecek. dün yeni açılan sağlam bir pvpye bakayım dedim hemen hemen 500 kişi falan var czde. ne nalet bir yerdir o. hemen vazgeçtim döndüm ellerimi açtım lol'e.
ara sıra oynadığım ve belki de counter strike 1.6'dan sonra bende en çok iz bırakan oyundur. 6 - 7 sene önce okula gitmeme rağmen sabahlara kadar kasardım.

olympia'da 74 level mage'i nasıl kastığımı gözaltımdaki morluklar açıklıyor.
oyuna başlamadan önce "bu ne lan sabahtan beri solucan kovalıyorsunuz" diye alay edenlerdendim. tabi oyunun yarattığı bağımlılık daha oynamaya başladığım ilk günden himayesi altına almıştı beni de. arkadaşlık falan denmiş. evet, oyun vasıtasıyla güzel dostluk bağları kurulabiliyordu. ancak hiçbiri kalıcı olmadı benim için. her neyse şimdiki aklım olsa; hayatımdan üç senelik bir dilimi bana hiçbir getirisi olmayan bir oyun için* hibe etmek yerine, kendim için bir şeyler yapmış olsaydım bugün çok farklı bir yerde olabilirdim belki de.

(bkz: knight online pişmanlıktır)
oyunun son hali daha iyi diyorlar bazı şeyler düzelmiş, hesabım duruyormuş, çarımı bilmiyorum da . indiriyorum girip bakacağım, bayağı kasmıştım, item dizmiştim, battle pri oynuyordum bilen bilir :) oynayan varsa özelden yazar mı ? teşekkürler.
oynamsam bile her gün düzenli videolarını izlemekten kendimi alikoyamadigim, eski batakligim. cure priest/ yan db/ ana db/ attack/tp mage /berserker warrior classlari aşırı zevkli oyun. bir rogue classi bana saçma gelirdi o yüzden bir kez bile açıp denemedim.
  • /
  • 2