kral tv

cem uzan tarafından kurulan 1994 yılında mtvnin yayın hayatını bitirerek yayınına başlayan ülkemizin ilk video müzik kanalıdır. yayın hayatına burak kuttan benimle oynama diyerek başlamıştır. kraltv video müzik ödülleri; top 10 ve vj bülent gibi değerleri ülkemize kazandırmıştır.
şu an kamyoncu kültürüyle ilgili çok değerli müzikli belgeseller yayınlasalar da kurulduğu yıllarda iş böyle değildi. genç kuşak * için en az mtv kadar prestijli bir kanaldı. * şu an bir genç arkadaşın yanlışlıkla zapladığında 5 saniye bile tahammül edemediği kral tv, bir zamanlar tüm gençliği peşinden sürüklerdi. hatta özellikle çocuklar o haftanın top 10'unu kimin düşüşe kimin çıkışa geçtiğini ezbere bilirlerdi. * coke-cola da uzun yıllar top 10'un muydu 20'nin miydi sponsorluğunu yapmıştı. * zamanını doldurmuş olabilir, değişen dünyada gençler başka eğlence araçları bulmuş olabilir tabi ama, bence biraz form değiştirerek iyi bir gençlik kanalı olup şu an hala o yıllardaki kadar prestijli olabilirdi. olmadı... sağlık olsun, ruhuna el fatiha.
ilk açıldığı yılları mum ile aradığın müzik kanalı, artık tek albümlük müzik facialarına can verir oldu. izlenebilirliği kalmadı.
her sene kral tv müzik ödülleri düzenlenirdi. günlerce oylamaya kimler katılıyo izler o akşam da annemle kavga edip geç saate kadar oturup izlemek isterdim ama annem her zaman galip geldiği için çok nadir canlı izleyebilmişimdir bikaçını..
itiraf ediyorum, bütün 90'ları bu kanalın karşısında geçirdim ben, o nedenle 90'lar türkçe pop bilgim iyidir. adı falsoydu ama kendi iyiydi. 90lardan beridir hiç izlemedim kendisini, en son bir yerlerde rastgeldim, haber bülteni yayını vardı, tayyip mayyip bişiler, gözlerime inanamadım. sanırım başkalaşım geçirmiş ben görmeyeli. şu video müzik ödülleri işi fena değildi aslında.
1 şubatta kapanacağı söylenen müzik kanalı. iyi kötü bir yer edinmişti aslında. ilk göz ağrısı belki de bir çok kişinin. izlemesem de değişik bir duygu içine girdim haberi görünce.

https://www.milligazete.com.tr/haber/177...
eski şaşaalı günlerinden epey bir uzaktaydı. bıraktığın güzel anılar için teşekkürler kral tv
vj bülent'e bayılırdım. onu beklerdim ekrana çıksın diye kuir kuiri çekiyor haliyle.
nedense hep bana nezi çağrıştırıyor lisedeyken kantin tvsinde nez ve onu izleyen gurup demek ki popo candı popo emekti