kürdistan

coğrafi bölge adıdır.
ırak kürdistanı gibi olacağini zanneden türkiye kürtleri gerçekten komiktir.ırak kürdistanını büyük petrol şirketleri,barzani ve talabanin arasın da olduğu aşiretler sömürmektedirler.halka da petrol gelirinden azıcık koklatmaktadırlar.

eğer olur da türkiye kürdistanı kurulacak olursa olabilecekler şöyledir:

1-elazığ,erzincan,ığdır,kars,malatya,dersim,mardin gibi iller bu ülke sınırları içerinde olmayacaklardır çünkü türk-zaza-arap halkları bu şehirler de çoğunluktadır.
2-hazır paraya alıştırılımış kürtler aynı kuzey de ki gibi ya memur olmak isteyecekler yada petrol geliriyle çalışmadan yaşamak isteyeceklerdir.
3-ülke gelirinin büyük çoğunluğu ithal edilen mal ve hizmetlere gidecektir.*
4-ben zamanın da çok bedel ödedim diyen eski pkkliler ülkenin yönetim ve kaynakların dan daha çok pay isteyecekler böylece aşiretler arası katliamlar yaşanacaktır.
5-şafii kürt nüfusunun baskınlığından dolayı büyük ihtimal islamcı bir yönetim olmadı bir parti yönetime gelecektir.şeriat bakımından iran gibi örnek bir ülkeye tur bindirecekleridir.
6-alevi kürtleri toplu katliamlarla yok edeceklerdir*
7-azınlık olacak olan zaza,arap ve süryanilere zamanın da türkiyenin yanın da durmak suçundan sürgün etmeye çalışıcaklardır.
8-eğitim,sağlık,hukuk alanın da adam kayırma hat safha da olacak ve sosyal adaletsizlikler baş gösterecekdir.
9-eşcinseller açısından tek yaşama alanı türkiyeye iltica etmek olacaktır.
10-apo devlet başkanı olacak ve ülkeyi diktatörlükle yöneticektir.en hafif tahmin ise pkk nin tek parti düzeni olacaktır.
11-türkiye sınırları içerisin de kalan kürtler tecir yoluyla sürülecekler mallarına el konulacaktır.

kısacası mevcut şartlar da boktan bir ülke olacaktır.hiç gerek yoktur yeni bir ülke için binlerce insanın ölmesine.
15 Entry Daha