kürdistan

8 Entry Daha
buranın sınırları tam olarak nasıl? biri açıklayabilir mi? şimdi kürtlere göre değişkenlik gösteriyor sanırım. kimisi iğdır'ı da alıyor içine, kimisinde hiç utanma yok bakıyorsun ardahan'da kürdistan'dır diyor. daha kafasında tam olarak sınırını bile çizemediği yerlere benim diyor. şu sınırı kesin olarak bir öğrenebilir miyiz? aranızda akdeniz'e çıkmak isteyen hevaller hatay'ı, karadeniz'e çıkmak isteyenler de artvin'i ekliyordur kesin.

neyse...

gerçek adı güneydoğu anadolu. ülkenin en geri kalmış bölgesi. acayip sıcaklara sahip, doğal göl oluşumu hiç yok. insanları ülkenin diğer insanlarına göre esmer, he bir de kürtçe konuşuyorlar. batı'daki kürtler kadar asimile olmamışlar, batıdakiler genelde kendi aralarında dahi türkçe konuşuyorlar. eğer bir gün bağımsız olurlarsa istanbul, izmir'deki vatandaşlarının "mükemmel derecede güzelliklere sahip olan(!)" ülkelerine gidip gitmeyeceğini merak ediyorum.

bu bölge insanı kalan bölgelerdeki insanı genelde sevmez, zaten diğer bölgelerdeki insanların çoğu da bu bölgedeki insanları sevmez.
7 Entry Daha