lezbiyen çiftin erkek çocukları kıza dönüşüyor

6 Entry Daha
verilen karar ne kadar doğru ne kadar yanlış tartışılır. ama bu kararın bir çocuğun aklına uyularak verilmediği çok ortada. amerika' da yaşayan hiç bir aile geçerli gerekçeleri olmadan, çocukları psikolojik testlere sokulmadan vs. bu şekilde bir cinsiyet değişimi mümkün olamaz. bu nedenle bu haberi okur okumaz lezbiyen ebeveynleri suçlayanlar çok yanılıyorlar. psikolog değilim ama cinsiyetin cinsel kimlikten bile baskın olduğunu düşünürsek evet bir çocuğun cinsiyet karmaşası yaşadığı anlaşılabilir. eğer ameliyat edilmesi psikologlar tarafından daha faydalı görülüyorsa belki de edilmeli. bu sayede başına gelebilecek onca travmadan kurtulmuş olur çocuk.
ayrıca bu olayın bu kadar tepki almasının ikinci bir nedeni de ebeveynlerin eşcinsel olmasıdır. ama araştıranlar görücektir bu kararı alan, aynı dertten müzdarip bir çok heteroseksüel çift var. isteyen buyursun burdan izlesin:

demek oluyo ki çocuğun cinsiyet değiştirmek istemesinin nedeni kendine erkek rol model bulamayışı değil. zaten araştırmalar gösteriyor ki homoseksüel ebeveynlerin çocukları heteroseksüel çiftlerin çocuklarına göre okulda hem derslerinde hem de sosyal açıdan daha başarılı. bilip bilmeden karalamaya lüzum yok.
1 Entry Daha