metrosfer

modern bireyin gazetesi. 23 mayıs 2012 den bu yana yayındalar. yayınlarını beğeniyorum.

http://metrosfer.com/
benim de yazarları arasında olduğum haber portalı. kaliteli içerik, tavsiye ederim.
yayın politikası noktasında tutarsız sinyaller veren internet gazetesi.

konu başlıkları ve yazarların katkıları 'modern bireyin gazetesi' sloganına uygun içerikler sunarken siteye gömülü olan haber başlıkları uygulaması tam tersi bir imaj çiziyor. ilgili bölüm doğrudan ensonhaber.com adlı siteden alınıyor ve ortaya oldukça tuhaf bir bileşke çıkıyor. örneğin taksim gezi parkı ile ilgili kendi haber ve yazar katkıları çevre/kültür bilincine yakın duruken hemen aşağıdaki ensonhaber.com çerçevesi içerisinde eylemcilerden 'eylem manyakları' olarak bahsedildiğini görüyoruz.

tek örnek bu değil zira alkol yasağı uygulamasından her yere avm dikme çabasına kadar pek çok alanda site içeriğiyle ensonhaber.com uygulaması 180 derece ters söylemler içeriyor.
bir üstteki entryde eleştirdiğim ensonhaber.com uygulamasını web sitesinden kaldırmış olan internet gazetesi.

muhtemelen benim eleştirimle alakası yoktur ama uyumsuzluğun farkına varıp yanlıştan dönmeleri sevindirdi beni zira bir gazetecilik öğrencisi olarak çok az sayıdaki meşru yayın organı arasında görüyorum kendilerini. anladığım kadarıyla şu an kendi haber başlık ve içeriklerini kullanıyorlar ve oldukça iyi görünüyor. eğer illa bir başka kaynaktan haber başlığı uygulaması alınacaksa da ilerisi için benim tavsiyem t24, bianet ya da yeşil gazete'dir.