minecraft

6 Entry Daha
sanırım şu zamana kadar okuduğum en üzücü haberlerden biri; '' tüm dünyada 100 milyondan fazla oyuncusu bulunan ve tüm zamanların en çok satan oyunları arasında yer alan minecraft türkiye’de aile ve sosyal politikalar bakanlığı tarafından yasaklanıyor! ''
bu oyun daha yeni çıktığında bir arkadaş tavsiyesi ile oynamaya başlamıştım. her şeyin küplerden oluşması ilk zamanlarda rahatsız edici olmuştu. hayallerinizin sınırlarını zorladığınız bir oyundu oysa ki. küplerden binalar,kaleler hatta şehirler bile inşa edebiliyordunuz. geçtiğimiz haftalarda akşam haberlerinde oyunun haberini görmüştüm.
ne kadar yazıktır ki muhabir oyunu araştırmamıştı bile. oyunda bir kuleden başladığını ve bir şeyler öldürdükçe güçlendiğini hatta araba çalınabildiğini falan söylemişti.
şok olmuştum, hazır bir yamadan oynamıyorsan kuleden başlaman imkansızdı. ayrıca oyunda araba bile yok yahu! haberde oyunun şiddet içerdiğini ve çocuklardan uzak tutulması gerektiği söyleniyordu. gerçekten de acıyorum, oyunun değerini anlayamayan insanlar dolu.
6 Entry Daha