muhafazakar badici

ülkemizde vücut geliştirme ile profesyonel olarak ilgilenen erkeklerin çok büyük bir kısmını nitelerken kullanılacak tabir.

birkaç senedir facebook'ta çeşitli badicilerle kontakt kurdum. bazısı karşılık verdi, bazısı vermedi. önemi de yok zaten. neyse. badicilerde sıkça görülen inanılmaz şişkin ego sağolsun , nerdeyse hepsinin profili dışarıya açık. çünkü sahip oldukları tek sermaye bedenleri olduğu için , bunu göstererek insanların beğenisini ve takdirini kazanabiliyorlar. entelektüel birikim, kendini ifade etme, bir sanatsal başarı, hiçbir şeyleri yok. çoğunluğu türkçeyi düzgün kullanmaktan âciz tipler. bu da son derece kıt, hatta var olmayan bir okuma alışkanlığına işaret eden bir veridir aslında. bir şeyler okuyorlarsa da en fazla kur'an meâli ve çok satanlara giren popüler kitapları ve vücut geliştirme/fitness dergilerini okuyorlar. facebook'taki fotoğraflarının altında dönen muhabbetlerin seviyesine ve içeriğine baktığınızda çevrelerindeki insanların da kendilerinden pek farklı olmadığını görüyorsunuz.
neyse efenim.

yaptığım geniş çaplı gözlemlere dayanarak sizlerle paylaşacağım deney sonuçlarıma göre muhafazakâr badiciler;

1- profillerine nazar duası, bereket duası postalarlar. emin ol sanal duaların çok işe yarıyor seni et kafa. sonra 20-30 kişi bunu "like eder". bir cicişleşme ortamı, bir sevgi seli başlar.
2- dinî bayramlarda tüm islam âleminin bayramını kutlarlar. islâm âleminin de çok umrundaydın ya. bunu da 50 kişi "like eder". bu iletinin altına "adamsın, helâl olsun, senin de bayramın kutlu olsun gardaş" türünden yorumlar yapar takipçileri.
3- yarışmalarda küçücük parıltılı slip mayolar giyer, arkadaşlarına bedenlerini yağlatırlar. spor salonunda antrenman sonrası eşofmanlarını indirip, şortlarını sıyırıp , kaslarını şişirerek poz verir ve bunu facebook'a ânında gönderirler. homoerotizmin her türlüsünün doruklarında gezerler ama dehşetengiz bir homofobileri vardır. kendi iç hesaplaşmaları olsa gerek.
4- facebook'taki mayolu ya da yarıçıplak fotoğraflarının altında mutlaka eşcinsel temalı espriler yapılır, eşcinsellik ve eşcinseller dolaylı yoldan yerilerek "kankkhha"larla topluca eğlenilir. bu esprileri yapan kankalar arasında bu herifi arzulayanlar çoğunluktadır genelde ama hepsi "sapına kadar erkek" heteroseksüeller olduklarından , eşcinsellikleri yalnızca laf seviyesinde kalır. bu eşcinsellik muhabbetine zaman zaman bu badicinin homofobik kadın arkadaşları da katılır.
5- kadın diyemezler, "bayan" derler.
6- fotoğraf altı muhabbetlerinde kendinin minicik mayolu fotoğraflarına övgüler düzen erkeklere hitap ederken mutlaka ve mutlaka "kardeşim" derler samimiyetin derecesiyle alakalı olmaksızın. böyle yaparlar, çünkü o fotoğraf altı muhabbetlerini görenlerin "uygunsuz" şeyler düşünmesini istemezler. bir de karşılarındaki erkeğin eşcinsel olma olasılığını düşünerek "kardeş" muhabbeti yaparlar ki adam onlara yazmasın, "kardeş" "kardeşe" hallenmesin.
7- "cover photo"ları ya da profil fotoğrafları arasında mutlaka türk bayrağı vardır. buna bazen uluyan kurt da eşlik eder. yani çoğu kof milliyetçi diyebileceğimiz, bayrak fetişisti türünden tiplerdir.
8- "ilgi alanları" kısmına islâm, hz. muhammed ve atatürk'ü eklemek olmazsa olmazlarıdır.

şimdilik aklıma gelenler bunlar.
tek muhafaza edebildiği güçlü kas ve egosunun altında ezilmiş, bir slip içine hapsedilmiş kıçı ve sikidir.
muhafaza edebildiği tek şey fazla miktarda peynir altı suyu tüketmekten aşırı şişmiş olan kas yığınları arasına sıkışmış titreğimtrak egosudur.