müzisyen ayı sözlük yazarları

elektonik prodüksiyon olsun, miks olsun, mastering olsun, kayıt olsun.. sadpanda +1
götümle flüt çalabiliyorum.

her türlü gitarı çalarım. ara sıra kulaktan şarkıyı çıkarabilirsem org çalıyorum. bok gibi mızıka çalarım, bob dylan duysa müziği bırakır. darbukayla çingene mahallelerinde takılmışlığım vardır. çocukken keman çalmıştım bir ara, keman çok emek isteyen bir enstrüman olduğu için pek uğraşmamıştım. mehter takımında davul ve zil çaldım. tek çalabildiğim enstrüman gitar çünkü sadece ona emek verdim. müzik kulağı olan insana hangi enstrümanı verseniz bir şeyler çalar zaten, önemli olan hakimiyet sağlamak. ayrıca enstrüman çalan herkes müzisyen değildir. müzisyen olmak çok emek isteyen bir şey, bunu başka entryde anlatırım.

kesinlikle müzisyen değilim, sadece müzikle "uğraşıyorum." şu anda da vokal ve ritim-solo gitar üzerinde yoğunlaştım, güzel bir grunge albümü yapmak istiyorum. eninde sonunda 9-5'e yolum düşeceği için pek motivasyonum yok ama. söz yazabilmek için malzemeye ihtiyacım olduğundan gecikiyor birçok şey.

doğuştan yetenekli, hatta yetenekli değilim. müzikle uğraşmaya çok geç bir yaşta, 14 yaşında başladım. hatta düzgün müzikler (rock-metal) dinlemeye de o yaşlarda başladım. bundan dolayı müzik kulağım gelişmiş değil. pek umudum da yok bu yüzden. yine de şansımı denemek isterim müzikte.

ne olursa olsun, müzikle ilgilenmeye başlamadan önce hiçbir boku beceremeyeceğimi zannederdim. herkes her konuda çok yeteneksiz olduğumu ve bir bok olamayacağımı söylerdi. özgüvenim gerçekten yerlerdeydi. ben de kendimi öyle şartlandırdım. öyle olmadığını biraz emek ve ilgi gösterince öğrendim. yıllardır tek samimi arkadaşım gitarım ve müzik, dahasına da pek ihtiyaç duymadım.

bastığım her akorun, minör pentatonikte attığım her solunun bir anlamı var. konuşmayı becerebilen biri değilim, kendimi ifade ediş yolumu müzikte bulduğumda o kadar sevinmiştim ki anlatamam.
oyunlar için yaptığım müzikleri buradan dinleyebilirsiniz, ama düzenlemesi iyi değil şu an. yarak gibi gelebilir, şaşırmayın.

https://soundcloud.com/sphynxinator07

yeni yaptıklarım daha güzel ama buraya eklemedim onları.
trt gençlik korosuyla başlayıp, belediye kadrosunda eğitim veren hocamla bir süre devam ettiğim türk sanat müziği çalışmalarım olmuştu. bir süre tanbur sazıyla haşır neşir oldum ama ilerletemedim. hala da tutkuyla söylerim, arada yaşanmışlıkların etkisiyle beste yapmışlığım vardır. ancak yüksek lisans, doktora derken üzerine düşemedim. hep içimde bir uhde olarak kalmıştır müziği hakkıyla ilerletememiş olmak.
  • /
  • 2