nickimi sallasam ellisi

yeni sözlük yazarı. hoşgeldin.

(bkz: askk)
her nedense bu nick aklıma salli-barik duasını getirdi .
sessiz, sakin, çok güzel gülümseyen, dikkatle dinleyen, rahatsız etmeden inceleyerek bakan, usulca konuşan sevimli mi sevimli bir ayıymış efenim. sözlüğümüzün saygıdeğer, kalemi kuvvetli yazarı mahallenin bakkalinin kocasi ile çıktığı yoğunlaştırılmış türkiye'nin güneyi ve güneydoğusu turunda gözünden yorgunluk akarken muhabbeti güzelleştiren kelamlarıyla akılda pek güzel yer etmiştir. kendisinin bu gecenin köründe çıkacağı nemrut dağı zirvesinde atalarıma fazla küfretmemesi temennisiyle en sevimli halimi takınmış olmama rağmen sağlam küfür yiyeceğimi düşünmekteyim.* öte yandan onların bugün o zirvede olmalarının onlar için ömürlük bir anlamının olacağını bilmek ve bugünü azıcık da olsa onlarla paylaşmış olmak çok güzel bir his.*
kendisine, son 16 yılıma yol arkadaşlığı ettiği için teşekkür etmek istediğim, adı bende saklı müstesna şahsiyettir efendim.
18 mayis sabahi, üzerinde kadim uygarlıkların gelip geçtiği nemrut dağının zirvesinde, görkemli tanrıların gölgesinin düştüğü bir taraçada yan yana oturup güneşin, mezopotamya'yi muhteşem bir kızıllıkla selamlamasını birlikte izledik.
daha nice 18 mayısta, daha nice gün doğumunu beraber izlemek dileğiyle.