öz kızına tecavüz eden baba

öz kızına 14 yaşından beri tecavüz ettiğini itiraf eden e.e., kızı h.e.'nin 6 yılda 3 kez doğum yaptığını söyledi. 5 aylıkken ölü olarak doğan bir bebeği evlerinin bahçesine gömdüklerini anlatan e.e., biri kız ve biri erkek olan diğer iki bebeği ise sokağa bıraktığını ifade etti. e.e., bebekleri tam olarak nereye bıraktığını ise söylemedi.

antalya emniyeti asayiş şube müdürlüğü cinayet büro amirliği'nde ifadeleri alınan anne c.e. ile 20 yaşındaki h.e. de benzer ifadeler verdi. tecavüzü doğrulayan anne c.e.'nin, "her gün akşam içip bize şiddet uyguluyordu. biz evdeyken de kızımla ilişkiye giriyordu. korktuğum için kimseye bir şey söyleyemedim. çünkü bizi tehdit ediyordu" dediği öğrenildi. yıllardır babasının tecavüzüne uğrayan h.e.'nin de korktuğu için yaşadıklarını kimseye anlatamadığını söylediği ifade edildi.


diğer yandan emniyete götürülen ailenin 10 ve 13 yaşındaki iki çocuğunun da pedagog eşliğinde konuyla ilgili ifadeleri alındı. 13 yaşındaki a.'nın, babasının kendisine de tacizde bulunduğunu söylediği belirtildi. ancak doktor kontrolünden geçirilen a.e.'nin taciz ve tecavüze uğradığı yönünde bir bulguya rastlanamadığı öğrenildi. iki çocuk daha sonra aile ve sosyal politikalar il müdürlüğü'ne bağlı yurda yerleştirildi.


korkunç olay önceki gün ailenin bir komşusunun ihbarıyla ortaya çıkmıştı. ismi gizli tutulan komşu, polisi arayarak kepez ilçesi habibler mahallesi'nde yaşayan e.e.'nin öz kızına tecavüz ettiğini ve kızından olan bebeği evlerinin bahçesine gömdüğünü söylemişti. ihbar üzerine ailenin yaşadığı gecekonduya baskın yapan polis, inşaatlarda boyacılık yapan e.e., eşi c.e. ve tecavüze uğradığı iddia edilen h.e.'yi gözaltına almıştı. zanlıların ifadeleri doğrultusunda çarşamba öğleden sonra evin bahçesinde gömülen bebeği bulmak üzere yaklaşık 5 saat süren kazı çalışmasında bir şey bulunamadı.