oz

oswald maximum security prison. 1997 - 2003 yılları arasında çekilmiş tv dizisi. adından da anlaşılacağı gibi bir hapishane dizisidir. prison break in babası denebilir. aynı zamanda bolca çıplak erkek görebileceğiniz bir dizidir.*
aynı zamanda bu dizinin kadrosunda bulunan oyuncular için dizi dönüm noktası olmuştur. daha sonra çok büyük projelere imza atmışlardır.
(bkz: ernie hudson)
(bkz: harold perrineau)
(bkz: christopher meloni)
(bkz: dean winters)
büyücüsü ve filmi vardı sanırım bunun.

(bkz: wizard of oz)
(bkz: hz google)
kütle birimi olan ons'un sembolüdür.
the wizard of oz / oz büyücüsü 1939 yapımı amerikan fantastik müzikal film. fantastik hikayesi ve alışılagelmedik karakterleriyle, the wizard of oz yıllar boyunca tüm zamanların en çok bilinen filmlerinden biri ve gerçek bir klasik olmuştur. film müziği ''over the rainbow'' en iyi özgün şarkı akademi ödülünü kazandı. judy garland'ın dorothy rolüyle akıllara kazındığı ve bir klasik haline geldiği de rahatlıkla dile getirilebilir.
sonraları gay marşı olarak kullanılmaya başlanan ''over the rainbow'' adlı parçaya ev sahipliği yapan amerikan fantastik müzikal film.
televizyon tarihinin tartışmasız en iyi dizisi.
amerika'daki fikir özgürlüğüne bu diziyi izlediğinizde şahit olursunuz, kendi hapishane sistemlerini bu diziyle dört başı mamur şekilde eleştirmişlerdir.
naziler, sicilyalılar, homoseksüeller, siyahiler ve bunlar arasındaki iletişimi - iletişimsizliği oz'da görebilirsiniz.