panpa

yalandan biraz yavşak biraz gevşek kanka ayağına yatan çıkarcı kişidir.
bu panpa lafının ilk çıkış öyküsünü anlatıyorum o zaman.inci sözlük ilk açıldığında burada qamber de souza nickinde bi emo yazar vardı.yapışkan bir şahsiyetti kendisi.emoların kendine özel olan dili kullanırdı.çok merak ederdik cidden böyle mi bu adam yoksa makara mı yapıyor diye.işte bu qamber kanka yerine de panpa kullanırdı.baştan çok tepki görüyordu oğlum türkçeyi doğru konuşsana ne biçim adamsın sen diye.sonra insanlar bunu kullanır oldu.geçen 33 yaşındaki kuzenim bile bana panpa naber dedi tüylerim diken diken oldu.çevremdeki herkes de böyle konuşmaya başlayınca temelli ifrit olmaya başladım.
bu aralar sıkça duyduğumuz panpa kelimesi aslen emo dilinde kanka anlamına geliyor.panpa kelimsinin dönüşüm evrelerini şematik olarak gösterecek olursak:

-) kankardeş
-) kanka
-) qanqa
-) pampa
konu ile ilgili en yetkili ağızdan * açıklama şöyledir: *
pampağ gibi yavşak bir ağızla söylendiğinde güzel bir etki oluşturur
terbiyesizim adlı evlere şenlik şarkının sahibi oğuzhan uğur ve bora öztoprak'tan başka bir eğlencelik şarkı. evlilik baskısı gören bizler için marş bile sayılabilir.

nakaratı öldüren şarkıdır.

'' galiba sanırım evliyim artık,
anam babam bile beni ona verdiler
kimse korumadı beni evlilikten
bide çocuk istediler (yuh)

sağa sola baktım pırıl pırıl tanrıımm,
donlarımı bile ütülüyor resmen
eve geç gelme lüksüm yok artık,
ölü sayılırım kısmet (ben)'' *
köşe başlarında saçlarının arka bölümlerini en az üç parmak yukarı diken, ön bölümünü ise jöleye bulayıp çenelerine kadar yapıştıran ergenleri birbirine " panpa" derken duydum. birileri şunların üstüne toprak atsın demekten başka bir şey demek gelmedi tabi elimden. insan üzülüyor haliyle...