para için götünü siktiren gay modeli

24 Entry Daha
neden olmasındır.

uygulamalarda saniyede 100 insanı sola kaydırıp; günde 4-5 kişiyle seks yaptığını böbürlenerek anlatıp; karşısındaki insana kendisini beğendirmek için moda, kozmetik, yalandan entellektüellik için kasılıp paralar verip kendisini pazarlarken bir sorun yoktur; ama bu seksleri para karşılığında yapınca yanlıştır düşüncesi oldukça komiktir mesela. ha kendini beğenilmek için pazarlamışsın, ha karşılığında para almışsın. *

göbeğindeki çatlakları kaşıyıp ağzının kenarında günlerdir silmediği hardaldan sivilce dolmuş suratına düşmüş yağlı saçlarının altında "yav bu insanların kendi bedenlerine saygısı yok" diyen 30larındaki ergenimsiler de komiktir mesela.

mutlu olmanın çeşitli bir çok yolu varken, "yav nasıl mutlu olsunlar, aşk sevgi de yaşamıyorlardır onlar" demek ile "yav nasıl mutlu olsunlar,* evlenip çocuk torun sahibi olamayacaklar" demek arasında bir fark yoktur aslında. sonuçta tek bir doğru, tek bir yol yoktur; ha öyle düşünüyosan sen de komiksindir mesela.

üniversite mezunu işsiz oranlarının her sene arttığı; yeni mezundan en az 5-6 tecrübe istenildiği; sayısız program bilgisi, dil bilgisi, yurtdışı görmüş geçirmiş bilgisi talep edilen bir ortamda "yav para kazanmak kolay, girersin bir işe o kadar zor değil." diyenler de komiktir. hadi bir şekilde girmiştir, şanstır falan; peki bu para için patronun sigara alkol kokulu ağzını çekip; ömrünü, gençliğini, enerjisini, emeğini birkaç binlik maaş için sunup 30 yaşındayken aslında erkenden 50 yaşında dede olmuş tiplere büründükten sonra da halen böyle konuşabilcekler midir acaba? böyle yaşayanlar halen mutlu, edepli, ahlaklı mıdır mesela? düşünürsen aslında komiktir...

"yav ahlaksızlık, edepsizlik" ile "yav ibnelik ahlaksızlık, günah ve edepsizlik" demek arasında da fark yoktur mesela. kime göre neye göre değil mi? hmm sana göre öyle mi? hmm banane o zaman senden, başkaları için yaşamıyoruz sonuçta. sen git köşede başkalarının görüşü için yaşantına bak hadi, bulaşma.

ne kadar ayrımcılıkçı, milliyetçi, katı bir ülke olduğumuz bilinmektedir ayrıca. sunni, hetero, türk değilsen herhangi bir yerde iş bulma olasılığın yok denecek kadar azdır. bulsan bile sosyal güvence yapmayıp maaşını vermedikleri bile olabilir. parasını verdiğin halde bakkal sana ekmek bile vermeyebilir sırf kimliğin, dinin, hayat yaşantın yüzüne. parayı bırak, barınma yeri bile vermez çoğu insan. peki elinde ne kalmıştır bu insanların? kendisi, bedeni. e o da bedenini satar o zaman, ne için, hayata tutunmak için.

zevk alıp almaması, mutlu olup olmaması önemli değildir. çünkü bunları parayla alabilirsin. herkes alıyor sonuçta. herkes para peşinde koşuyor, param yok ama ailem, çevrem var diyip mutluluk rolü takınanlar 10-60 yıl sonra onları da kaybedince bu role devam edebilcekler midir acaba? ya da o çevren, sırf senin paran olmadığı için seni işlevsiz, işe yaramaz görmeye başladıktan sonra da bu role devam edecek misindir?

*
7 Entry Daha