pazar gecesi yabancılaşması

çalışan bünyelerde sık sık görülen bir yabancılaşmadır. "yatcaz kalkcaz sabah olacak" korkusuyla ne kadar uykunuz olursa olsun yatağa girmemek en önemli belirtirisidir.

diğer bir belirtisi de "yarın iş var" düşüncesiyle pazar akşamına program yapmayıp geç saatlere kadar tek başına evde ekran karşısında oturmaktır.

kişi çeşitli korkularla pazar günü akşam ezanından sonra etrafına karşı yabancılaşır. zira artık araftadır. pazartesi gelmemiştir. ama artık tatil gününde de değildir.

tam bir "vaz geçmek için çok erken, sevmek içinse çok geç" durumudur. yapacak işiniz yoktur ama bir program yapacak vaktiniz de yoktur.

insanlar bu yabancılaşmalardan genellikle işlerini sorumlu tutarlar. hangi işte ne kadar süredir ve hangi pozisyonda çalıştığından bağımsız olarak iş bulma sitelerine ve networklerine ziyaretler sık bir şekilde gözlemlenir.

bu durumda yapılması gereken tek şey yatağa girip pazartesileri istediğiniz şeyleri yapabileceğiniz bir işin hayalini kurarak uykuya dalmayı beklemektir.
pazartesi sendromu denen olaylardan kaynaklanan yabancılaşmadır .. pazartesi dersi olmayan insanlarda bile pazartesi sendromu vardır ve pazar sevimsizliği devam eder.