pensilvanya'dan oğlum gelecek boşaltın hapishaneleri

adalet bakanının yaptığı son açıklamalara göre 38000 tutsak (gerekli koşulları sağlamış) bugünden itibaren cezaevinden çıkışları yapılacak. siyasi tutsakları içeride tutup tecavüzcüsünü, hırsızını, sapığını salmanız hangi politik tavrın göstergesi bilinmez ama yeni türkiye altın vuruşa hazır; domaldık bekliyoruz..
cik'lerde yer kalmamış olacak ki bu tahliyeler gerçekleşiyor. fetöcüler için yer açılmalı elbette.
sincan f tipi hapishanesi, türkiye'nin en güvenlikli hapishanesidir. f tipleri açıldığında sürgün sevklerle siyasi mahkumlardan "tehlikeli" olanları buraya getirilmişti.
gel zaman git zaman, bu f tipi hapishanenin müdavimleri senelerce burada kaldılar. ta ki 15 temmuz darbe girişiminden çok kısa bir süre önceye kadar. buradaki siyasi tutsaklar, sürgün sevklerle turkiyedeki başka f tiplerine sevkedilmeye başlandı. o zamanlar anlam verememiştik tabi, hapishanelerin tipik baskı sistemi diye düşünüyorduk. şimdi şimdi raylar oturmaya başladı, taa haziran ayından beri kritik f tipi hapishaneleri cemaatçiler için boşaltmaya başlamışlar meğer.

son süreçte de katilini,çetecisini serbest bırakarak cemaatçilere yer açıyorlar.

memleket gibi memleket,oh mis. yine muhteşemliği ile göz kamaştırdı. zaten hali hazırda başımıza bela olan bu güvensiz ortama eklenen rehabilite olduğundan yüzde yüz emin olduğumuz ( kesin olmuşlardır) yeni "manyak"larla,muhteşem günler bizi bekliyor.