pixar

pixar animasyon stüdyoları, kaliforniya merkezli animasyon şirketidir. bugüne kadar 22 akademi, 6 altın küre ve 3 grammy ödülü kazanmıştır. birçok da yayınlanmış filmi vardır.

http://www.pixar.com/

şuana kadar 13 tane animasyon filmi yayınlamış olan dünyaca ünlü amerikan sinema şirketi. artık disney şirketinin bünyesindedir.

toy story 3, finding nemo, up, the incredibles ve ratatouille; şirketin yayınladığı filmlerden en yüksek hasılatı yapan ilk 5 filmidir. ilk fimleri olan toy story 1995 senesinde yayınlanmıştır.

diğer filmleri:

a bug's life
cars
toy story 2
wall-e
brave
cars 2
monster, inc.
filmlerinden en beğendiğim ve tutkunu olduğum kayıp balık nemoyu çocukken her gün ama gün izlerdim.hiç sıkılmazdım. ama şimdi sıkılıyorum , eskiden daha küçük bir çocukken hiç sıkılmazdım ki halen bir nevi çocuğum. sonunu bile bile izlerdim. şimdi sıkılıyorum . iki nedeni var sanırsam ; aklım olgunlaştığı için sonunu bildiğim şeyler sıkıcı geliyor ve heyecan vermiyor.diğer ihtimal ; nemo baydı artık sürekli sürekli izleye izleye sıktı. birbirine yakın ve bağıntılı ihtimaller. umarım ikincisidir çünkü : ben küçük çocukluğun getirdiği o salaklığı seviyorum , sonun bile bile izlemek vs güzel yani. 2. ihtimal en iyisi nemodan sıkılayım x filmine sarayım. istemesem de 1. ihtimal oluyor sonunu bildiğim için sıkıcı geliyor ama en azından animasyon filmlerine tutkumu kaybetmeyeyim çocukluk güzeldir. beni animasyon filmine götürmek isteyen abilerim mesaj atsın küçük çocuk olayım beni götürsün x filmine :) ( ciddiyim mesaj atsın)
eskiden babam annemin zoruyla ve onun verdiği para ile götürüyormuş , bu yüzden tartışırlarmış beni gezdirmesi için zorlarmış annem babacığımı.1 yıl oldu bunu öğreneli. hayal kırıklığı oldu bende ,babam beni sevdiği ve ilgilenmek için
değil de annemin dırdırından kurtulmak için götürürmüş. hatta anneme zambır sultan diyor , bazen adeta terör estiriyordu annem babama karşı.benimle ilgilenip götürmek isteyen olursa yazsın ha birde ilgi çekmeye çalışıyor tarzında veya daha farklı şeyler diyen tipler olacaktır, onlara cevabım : bu sadece beni ilgilendirir ve hani babam olsun demedim sadece filme vs gideriz dedim arkadaş gibi , maksat arkadaşlık olsun vakit geçirmek olsun bahanem babam. yoksa baba aramıyorum.
burasıda kendini ifade edip hayatından bir parça dökmek için veya hikayeni anlatmak içinde kullanılabilir bence.
edit 1 : yazım hatası vardı bi 5 tane kelimelerde düzelttim.
edit 2 : edit 1 de de hata yapmışım ' kelimelerde ' yerine 'kelime ' yazmışım , bugünde salaklığım üzerimde herhalde.
yapımlarını severek izliyorum.