polis terörü

son yıllarda artan türk polisinin yaptığı davranışlardır. yargısız infazlar hatta öldürmeye varan terör faaliyetlerinin artarak devam ettiği ülke adaletinin ne boyutta yok olduğunun göstergesidir.
askeri vesayete son verdiğini iddia eden akp zihniyetinin, tüm faşist yönetimlerin yaptığını yapmasından doğmuştur: özel silahlı güç oluşturmak!
askeri faşizmden, polisiye faşizme geçmişizdir.
emniyet örgütü denilen yapı, halktan ve demokratik hukuktan öylesine kopmuştur ki, kendini sadece bir siyasal partinin ve onun liderlerinin emrinde görmektedir.
devlet memurluğu vasfını kaybetmiştir.
kiralık katil kimliğine bürünmüştür bu örgüt.
demokratik haklarını kullanan halk kitlelerine karşı yaptıkları hiçbir işlemin dayanağı ve geçerliliği yoktur.
tüm polis şiddeti yasa dışıdır ve anayasaya aleni tecavüz niteliğindedir!
bunu sivilleşme ve demokratikleşme diye yutturana da, yutana da, alkışlayana da en samimi hislerimi attırıyorum!

(bkz: sık lan sık diye bağıran türk polisi)
(bkz: türk polisi)
son yıllarda tc polisinin yaptığı davranışlar olarak nitelendirilen ama kendimi bildim bileli olan bir durumdur. 94-99 arası üniversitede her eylemde direkt ya da dolaylı polis şiddetine maruz kalınmıştır. üstelik o zamanlar biber gazı da yoktu iri yarı polisler ve copları vardı. coplarla kırılmadık kemik bırakmazlardı. hele ki yakalandınız haftalarca işkenceler yaparlardı ya la. işkence odaları vardı karakolların. bi sürü insan bu işkenceler sonrası kaybolurdu.(bkz:cumartesi anneleri)bizim peder 68 kuşağı 80 darbesini görmüş, o da sizin ki bişey mi der kendi dönemlerini anlatır. işte o günlerden bugünlere değişen tek şey iletişim araçlarının artması oldu, her şiddet daha bir görünür hale geldi. polis de görünür şiddetine kılıf uydurur hale geldi. hepsi bu. yeni bir yaşam biçimi inşaa etmedikçe de bu şiddet her daim olacaktır.