sansür

kavramları kontrol altına almak için devletin toplum adına düşünerek yaptığı en büyük yanlıştır. son örneği izmirde gerçekleşen bir fotoğraf sergisinde yaşanmıştır.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25313259
sansürün en büyük gerekçesi "gençlerin kişisel gelişimini olumsuz etkilemesi" şimdi bunu gerekçe gösteren kuş beyinlilere sormak gerekmez mi? siz her genç bireyin yanına her adımda görevli mi veriyorsunuz sosyal hayatta? televizyonda kemal sunal filmlerinde "eşşoğlueşşek" biplenirken sokakta ana avrat, ön arka düz giden birini duyunca hemen bipliyormusunuz veya sigarayı göstermezken bu eleman sokakta hiç mi sigara görmüyor? işte bu devletin kendi kendini tatmin etmesinden başka birşey değil bir diğer değiş ile devletin bir grup cahilin gözünü boyayıp onların sığ egolarını okşaması.
kutsal devletin örgütlü zorbaligi. ben devletim, vatandasimi maymuna çeviririm. benim istemedigimi görmesin, duymasin, konusmasin. bu maymunlasma durumu zamanla bünyede aliskanlik yapar ve türkiye medyasinin fevkaladenin fevkinde yaptigi, otosansür devreye girer.
dün gece kanal d'de yayınlanan kaybedenler kulübü'nde fark ettiğim durum.

kırpa kırpa kuşa çevrilen ve neredeyse ortada film adına bir şey kalmayan görsele usulen +18 ibaresi konmuştu. aynı durum, duvara karşı, ıssız adam gibi bazı fimlerde yaşandı. seks sahnesi bir yana öpüşme sahnelerini bile kesip biçip ekrana +18 koymak nasıl bir ziyanlıktır nasıl bir döl israflığıdır çözmedim sözlük. ya makaslamayın ve artı onsekizin kakkını verin ya da makaslanmış olarak yayınlamayın.
vatandaşın zevk hakkının devlet tarafından alınmasıdır.
vergilerimizle ayakta kalan tayyip radyo televizyonunda pardon trt olunca kısaltması o sandım bir an yayınlanan terminatör filminde duvara yansıyan kadın gölgesi evet evet gölgesine uygulanan işlem https://www.sozcu.com.tr/hayatim/kultur...
sarah conner'ın üstünü değiştirirken duvara yansıyan siluetinin sansürlenmesi, jupiter yükseliyor filmindeki öpüşme sahnesinde, dudakların sansürlenmesinin yanında sönük kalmıştır.
(bkz: helmet_) adlı instagram kullanıcısı yavrunun paylaşımlarında sıkça uyguladığı, bulutsuz günde başına yıldırımlar düşesi bir eylemdir.